Laptop do konstrukcji odzieży

Planuję zakup laptopa, nie mam pojęcia co wybrać😬 Szybki, niezawodny do pracy w programach do konstrukcji odzieży, gemini, grafis jeszcze też nie wybrałam.
Co polecacie? Jestem zielona w temacie…

Poproś producenta o określenie wymagań sprzętowych dla ich oprogramowania, bo nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek stąd miał do czynienia z ww. programami :slight_smile:

Cad, czyli procek plus jakaś akceptowalna karta. Najtaniej pewnie wyjdzie Intel/Ryzen 4/8 +1650. Pewnie można by lepszy(6/12+1660), ale przy obecnych cenach już taki podstawowy ledwo wejdzie w 3,500-4000.

Przy niedużej różnicy między sprzętem byle jakim, który jakoś wystarczy a sprzętem, który spokojnie da sobie radę sugeruję wybór czegoś w tym stylu:

Zdecydowanie wystarczająca moc, szybki dysk, przyzwoity ekran, system i nie wygląda jak bestia typowo do grania :slight_smile:

Przyzwoity, ale do projektowania brałbym 17 lub zewnętrzny monitor. :slight_smile:

No wiadomo, że monitor. Każdy laptop to tylko do szybkiej obróbki gdzieś w drodze. 17 cali to będzie kloc dla kobitki.

Niestety najgorszy okres na kupowanie laptopów chociaż podobna ma być gorzej. Tutaj pytanie jakiego oprogramowania używasz do projektowa ja odzieży czy zależy tobie na odwzorowaniu koloru monitora, czy ubrania są drukowane sublimacja czy wykradane z kupowanych materiałów.

Nie podałeś zbyt wielu informacji

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Dziękuję, za wszystkie informacje. Myślałam że do 3000 się zmieszczę. Ale skoro ma też ogarnąć sprawy biurowe i myślałam o corelu do prostych projektów, to chyba nie zaoszczędze🤔 A na co zwrócić szczególną uwagę, na jakie parametry? Grafika to nie jest priorytet.

16GB RAM, procesor z 4 rdzeniami i 8 wątkami i jakiś sensowny dysk czyli najlepiej SSD m.2 NVMe, grafika jakakolwiek dedykowana w takim razie mile widziana, chociaż MX350 czy gtx 1050, no i jakaś w miarę przyzwoita matryca, czyli raczej IPS.
Wygląda na to, że ten by w zupełności wystarczył:

To ja jeszcze zapytam przekornie… Czy potrzebujesz mobilności jaką daje laptop, czy mogłabyś zaakceptować zakup komputera stacjonarnego? Wówczas do 3000 spokojnie dałoby się poskładać fajną konfigurację :slight_smile:

Jeszcze raz zapytam w takim razie :slight_smile:

Kwota do 3000
Główne zastosowanie praca w programie do gemini, optitex lub inny do konstrukcji odzieży, praca biurowa, może corel ale proste projekty raczej poglądowe.
Matryca, chyba nie mam specjalnych wymagań.
Preferencje …niezawodny
Generalnie nie znam się za bardzo, więc tak naprawdę nie wiem czego wymagać☺

Hm… muszę przemyśleć, bo może to nie jest złe rozwiazanie, a skoro monitor muszę mieć i tak większy🤔

Rozwiązanie bardzo dobre, tylko ceny chore, szczególnie kart. Z drugiej jednak strony jakakolwiek karta dedykowana, i nawet budżetowy procek, pobije laptopa na głowę. :wink: No i 24 Monitor IPS, nawet budżetowy, to jednak o niebo lepiej od 15 cali laptopa.

Hmm, jedyne co mi wyszło w tym budżecie…

Eh… pojechałeś. Zasilacz silentium 100 zł taniej, niepotrzebne chłodzenie kolejna 100, i na deser karta, za której polecanie powinno się karać grą na niej gt 1030. :wink:

W obecnej sytuacji, jak sklep nie ma konkurencyjnej oferty np. w rodzaju rx 550/560 do 400 zł, to lepiej kupić u konkurencji. Akurat kartę włoży każdy średnio obeznany kolega. :wink:

Przeczytaj jeszcze raz wymagania i się zastanów, karta graficzna nie będzie tu żadnym problemem…

… i w związku z tym należy polecić kotleta, o wydajności integry, który do niczego się nie nadaje?
Jednak było też o corelu, a te programy to CADy, więc jak starczy, to lepiej coś bardziej sensownego brać. Poszukałbym 550/560 4gb jak niedrogie są jeszcze gdzieś.

Zobacz to:

lub ten z lepszą kartą graficzną:

Jakby co znam kod rabatowy na darmową przesyłkę :slight_smile: