Laptop do League of Legends, Overwatch

Witam, wątek pewnie powtarzający się milion razy, ale niema to jak odpowiedzi pod swoim pytaniem.
Mianowicie… Od dawna juz nie grywam w żadne gierki, a ww tytuły są jedyne w które grywam sporadycznie jak mam okazję. Także skupmy się tylko na nich.
Wpdłem ostatnio na genialny pomysł z znajomym z pracy żeby sobie kupić lapka i coś razem pograć, ale że moja znajomość na nowościach w branży komputerowej skończyła się w 2014 roku, proszę was o pomoc w wskazaniu odpowiedniej maszyny.
Laptop nie musi być jakiś super mega gammingowy bo raczej będzie służył do sporadycznej gry, ale też nie taki żebym go wyrzucił po pierwszym team fightcie za okno bo FPS spadnie mi do 10 klatek. Grałem kiedyś 12 lat w MoH:AA więc ustawienia graficzne na średnie w zupełności wystarczą.
Mile widziane jakieś propozycje sklepów lub stron internetowych gdzie takie cudo kupić.

Pozdrawiam :raising_hand_man:

Najtaniej pewnie 2200U w laptopie z 8 GB RAM za OK 1700, w pierwszej grze jakieś 45-60 FPS, w drugiej z 80-90 na LOW strzelam.


Mx150 jest wyraźnie lepszy od zintegrowanej Vegi i ma 2GB VRAM.

i +/- 200-300 zł droższy :wink: Ale fakt, jak ktoś chce, jest OK>

Panowie, a taki?

N I E! Unikaj wszystkich laptopów starszych niż 8sma generacja Intel lub Ryzen 2XXX.

To są osiągi laptopa którego wrzuciłem.

Na lepsze osiągi szukaj i5 +mx 250 lub gtx1050.

A jeśli kupić coś do np, 4.5k to co polecacie?
Z 500 zł na jakieś myszki i inne akcesoria do tego.

Nie lepiej stacjonarkę / 17:)?
Jak koniecznie 15 laptop: Ryzen 4 rdzenie/i5-8XXX (tylko nie jakieś energooszczędne)+ 1650, cenowo chodzą po około 3,5 k i to według mnie najbardziej opłacalny zakup, wyżej masz już typowe gejmingowce ze wszystkimi wadami (mocno grzejace się podzespoły/ głosniejsze wiatraki) a ta ma max 75W więc w lapku będzie i stosunkowo wydajnie i stosunkowo komfortowo.

Jak nie dasz się przekonać na stacjonarny to coś koło tego:

EDIT:
Albo ten z kodem gaming za 3449zl

Zawsze miałem stacjonarne za młodu, ale niestety aktualnie mam ograniczone miejsce w mieszkaniu i jedynie laptop wchodzi w grę. Nie musi być 15 koniecznie. Tak naprawdę to ilość cali niema znaczenia dla mnie. Ten Pavilion wygląda ciekawie. Gdzieś na innym forum czytałem tylko żeby unikać della, hp i Lenovo. Co o tym sądzicie w tym przypadku?

Ja bym jednak Asusa, 17 vs 15 lepiej :wink:
To trochę takie mity z markami, raczej serie konkretne. Ja na ten przykład mam Lenovo, iektórzy mówią, ze najgorsze, problemów żadnych nie uświadczyłem :wink:

Wszystko zależy od osobistego doświadczenia. Obecność Della w tym co napisałeś to dla mnie szok, w końcu to marka o legendarnej jakości. Miałem kilka HP i Lenovo (jednego mam 7 lat i śmiga aż miło bez żadnych ulepszeń, a kosztował mnie 2000 zł) wszystkie bez problemów. Jak nie masz miejsca to można zrobić dużo tańszego kompa SFF, gdzie jednostka leży pod monitorem, a masz super osiągi i normalny ekran. W tej kwocie byś zmieścił fajnego kompa i laptopa mobilnego do Internetu.

Nie patrz na markę. Czyli teraz laptop do około 4k?
Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/480 GTX1650
Lenovo Legion Y540-17 i5-9300H/16GB/480 GTX1650
Matryca FULL HD matowa IPS o szerszych kątach widzeniach, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SATA, po rejestracji gwarancja premium. Model 15 jak i 17 calowy, większy będzie miał lepszą kulturę pracy.

Zadnej z firm nie oczerniam. Nigdy zad ego z ww nie posiadałem. To tylko opinia innych użytkowników. Z tą stacjonarka to nie przejdzie. Za małe mieszkanie kupiłem (2 pokoje) :thinking:dlatego jedyne miejsce gdzie mogę się rozłożyć to stół jadalny, więc musi się ewentualnie szybko chować sprzęt, ale za 2 lata będzie zmiana więc i może stacjonarka będzie.

Poszedłem trochę waszym tokiem myślenia, mam nadzieję że dobrze rozszyfrowalem wasze cenne rady i znalazłem coś takiego.
Jak myślicie, będzie się nadawać?

Raczej odradzałbym, goła 1050, nie TI nawet, ani nie 1650 :wink:
Już Pancia rzucił CI Pavilona za 3600 z 1650, Ty płacisz w Mediamarkt 3400 i kartę grafiki masz niemal 2x słabszą. Pograć pograsz, ale 1650 z Ryzenkiem spokojnie wszystko ze 3-4 lata na średnich uciągnie, 1050 nie.

Jak ma być na 2 lata i faktycznie tylko do wymienionych gier to kup najtańsze Lenovo z i5, 8GB RAM i GTX 1050. Wystarczy Ci w zupełności, a szkoda przepłacać na 2 lata.