Laptop do nauki, filmów i grania w "niewygórowane" gry

Witam!

Chciałbym się zapytać jaki laptop byście mi polecili. Będę na nim przede wszystkim programował w środowiskach typu Microsoft Visual Express, ale też oglądał filmy (więc mała przekątna ekranu odpada). Chciałbym też pograć np. w nieco nowsze gry - ale to już rzadziej i jeżeli nie będzie takiej możliwości to zrezygnuję z tego warunku. Cena jaką jestem w stanie dać waha się w granicach ok. 3 tyś złotych. Nie jestem też w stanie wybrać dobrej platformy - Intel Centrino 2 czy AMD Puma ? Słyszałem, że ta druga jest lepsza do gier, ale nie obsługuje z kolei DDR3. Natomiast Centrino, ma głębokie stany uśpienia procesora, obsługuje DDR3, ale nie jest podobno dedykowany graczom. Sądzę więc, że chyba warto w moim przypadku wybrać Pumę ? Ale mam na oku też taki laptop:

:arrow: http://www.allegro.pl/item559673362_ibm … torba.html

Co o nim sądzicie - wg mnie całkiem niezły. Montevina 2, dobre parametry, ale nie jestem pewien co do tego procesora energooszczędnego. Do gier się wg mnie nie nadaje chyba, 2 GHz tylko, w dodatku energooszczędny, ale z drugiej strony do ogólnego przeznaczenia laptopa (programowanie, filmy) będzie chyba wyśmienity.

Z góry byłbym bardzo wdzięczny za waszą pomoc :slight_smile:

zamiast sl500 lepiej wziąć Lenovo IdeaPad Y530 59-015172 - jest bardziej multimedialny, a poza tym IMO ma lepiej spasowaną obudowę niż ThinkPad.

a może:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/467236

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/445894