Laptop do nauki, pakiet biurowy i czasem jakieś gry

(Krystian75) #1

Cześć, poszukuje dla koleżanki laptopa do nauki, pakiet biurowy oraz czasem jakieś mało wymagające gry.
Budżet maks 3000 z lekkim haczykiem.

Moje propozycje to: ACER Aspire 5 / HP Pavilion / Lenovo Ideapad 320 / Dell Vostro 3568 /
Najsensowniej wydaje mi się ten HP, może ktoś poleci coś innego w tej cenie?

(LORDEK) #2

HP chyba wygląda najrozsądniej. Nie wygląda źle, specyfikacja ok. Nie znalazłem jakiegokolwiek testu tego laptopa. Oceny kupujących w miarę pozytywne.

(Gajwer) #3

Wzór bardziej szczegółowy

1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
    Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabooków GRUDZIEŃ 2017 r.
    https://docs.google.com/document/d/1XTQHyfYkCE7HXqeSh8s9RTSPqtiU_S_Yj7oJWilaDu0/edit

(Krystian75) #4
  1. Kwota to około 3000 z lekkim haczykiem,
  2. Matryca FHD,
  3. Do nauki(office), multimedia, yt i czasem jakieś gry,
  4. Dedykowana karta graficzna(gry), dysk SSD,
  5. Laptop z systemem.

Moje propozycje po przeczytaniu linków to: HP Pavilion i Acer F5-573G
Ten HP podoba się koleżance, ale decyzja nie została jeszcze podjęta :slight_smile:

(WODZU) #5

A jeśli koleżanka podoba się tobie, to odpowiedzialność wielka spoczywa na tobie, bo lepiej byłoby abyś nie doradził jej czegoś słabego :wink:

(Krystian75) #6

Zawsze staram się, aby nie doradzić czegoś słabego :stuck_out_tongue: :slight_smile:
Jeszcze pośledziłem trochę wuja google i jednak ten Acer bardziej polecany w tej cenie.

(LORDEK) #7

Parametry bardzo podobne, aczkolwiek Acer ma włożone 2x4GB RAM , a HP 1x8. W HP łatwiej będzie rozbudować pamięć. Nie mam tylko pojęcia czy działa tam Dual Channel. Teraz chyba rozchodzić się będzie o matrycę i ew wygląd. O ile HP ma IPS to ACER ma gorszy TN. HP ma też pojemniejszą baterię. Myślę, że dalej Chyba HP lepiej wychodzi.

(maker3) #8

Nie dziwię się, że HP się bardziej podoba.
Ten Acer to jakiś gruby klocek 2,4kg. HP waży 1,9kg. Można już mówić o większym Ultrabooku.

(Gajwer) #9

Z tej dwójki lepszy Acer F5-573G i5-7200U/8GB/120+1000/Win10 GF940MX FHD
Matryca FULL HD matowa całkiem niezła, procesor 7 generacji, laptop jest dobrze wykonany aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, oba dyski wewnątrz laptopa, system win 10 w cenie, przyzwoite wyniki pracy na baterii.

(Krystian75) #10

A co sądzisz o tej konfiguracji? Acer Aspire 5 + SSD wyjdzie dużo taniej a można zgarnąć 3 letnią gwarancje.

(LORDEK) #11

Matryca TN. TN to paździerz w laptopach, który powinien przestać być w ogóle montowany. HP wychodzi jednak lepiej w kilku aspektach.

(Krystian75) #12

Podobno seria Pavilion była awaryjna i nie jest polecana?

Acer Aspire 5/i3 tutaj znalazłem dosyć fajnego z IPS dołożyć dysk SSD i cenowo fajnie wypadnie. Tylko nie wiem jak mobilne i3 wypadnie na tle mało wymagających gierek.

(Gajwer) #13

Widziałeś matrycę w Acer F5-573G i7-7500U/8GB/120+1000/Win10 GF940MX FHD
Może kąty widzenia nie są najlepsze jak to w TN lecz pokrycie kolorów nie jeden IPS się chowa

7429% sRGB (Calman) 100% sRGB (Argyll) 74% AdobeRGB 1998 (Argyll)
Gamma: 2,47

Acer Aspire 5 i3-7100U/8/500/Win10 940MX FHD IPS
Posiada lepszą matryce FULL HD IPS jeżeli chodzi o kąty widzenia, pokrycie kolorów nie będą lepsze.

(Krystian75) #14

Laptop już zamówiony, jednak będzie to Acer Aspire 5 tylko z mocniejszym prockiem. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

(Direwolf) #15

Chyba wuj Google śledził Ciebie :stuck_out_tongue:
Acer to fajny komputer. Żałował nie będziesz. Jedyne do czego ja mogę się przyczepić w swoim, to strasznie szybko upadająca bateria. Podejrzewam jednak, że to moja wina. Notorycznie siedzę na kablu, a akumulator siedzi w komputerze.