Laptop do nauki, pakiet biurowy i czasem jakieś gry

Cześć, poszukuje dla koleżanki laptopa do nauki, pakiet biurowy oraz czasem jakieś mało wymagające gry.
Budżet maks 3000 z lekkim haczykiem.

Moje propozycje to: ACER Aspire 5 / HP Pavilion / Lenovo Ideapad 320 / Dell Vostro 3568 /
Najsensowniej wydaje mi się ten HP, może ktoś poleci coś innego w tej cenie?

HP chyba wygląda najrozsądniej. Nie wygląda źle, specyfikacja ok. Nie znalazłem jakiegokolwiek testu tego laptopa. Oceny kupujących w miarę pozytywne.

Wzór bardziej szczegółowy

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
    Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabooków GRUDZIEŃ 2017 r.
    https://docs.google.com/document/d/1XTQHyfYkCE7HXqeSh8s9RTSPqtiU_S_Yj7oJWilaDu0/edit
  1. Kwota to około 3000 z lekkim haczykiem,
  2. Matryca FHD,
  3. Do nauki(office), multimedia, yt i czasem jakieś gry,
  4. Dedykowana karta graficzna(gry), dysk SSD,
  5. Laptop z systemem.

Moje propozycje po przeczytaniu linków to: HP Pavilion i Acer F5-573G
Ten HP podoba się koleżance, ale decyzja nie została jeszcze podjęta :slight_smile:

A jeśli koleżanka podoba się tobie, to odpowiedzialność wielka spoczywa na tobie, bo lepiej byłoby abyś nie doradził jej czegoś słabego :wink:

Zawsze staram się, aby nie doradzić czegoś słabego :stuck_out_tongue: :slight_smile:
Jeszcze pośledziłem trochę wuja google i jednak ten Acer bardziej polecany w tej cenie.

Parametry bardzo podobne, aczkolwiek Acer ma włożone 2x4GB RAM , a HP 1x8. W HP łatwiej będzie rozbudować pamięć. Nie mam tylko pojęcia czy działa tam Dual Channel. Teraz chyba rozchodzić się będzie o matrycę i ew wygląd. O ile HP ma IPS to ACER ma gorszy TN. HP ma też pojemniejszą baterię. Myślę, że dalej Chyba HP lepiej wychodzi.

Nie dziwię się, że HP się bardziej podoba.
Ten Acer to jakiś gruby klocek 2,4kg. HP waży 1,9kg. Można już mówić o większym Ultrabooku.

Z tej dwójki lepszy Acer F5-573G i5-7200U/8GB/120+1000/Win10 GF940MX FHD
Matryca FULL HD matowa całkiem niezła, procesor 7 generacji, laptop jest dobrze wykonany aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, oba dyski wewnątrz laptopa, system win 10 w cenie, przyzwoite wyniki pracy na baterii.

A co sądzisz o tej konfiguracji? Acer Aspire 5 + SSD wyjdzie dużo taniej a można zgarnąć 3 letnią gwarancje.

Matryca TN. TN to paździerz w laptopach, który powinien przestać być w ogóle montowany. HP wychodzi jednak lepiej w kilku aspektach.

Podobno seria Pavilion była awaryjna i nie jest polecana?

Acer Aspire 5/i3 tutaj znalazłem dosyć fajnego z IPS dołożyć dysk SSD i cenowo fajnie wypadnie. Tylko nie wiem jak mobilne i3 wypadnie na tle mało wymagających gierek.

Widziałeś matrycę w Acer F5-573G i7-7500U/8GB/120+1000/Win10 GF940MX FHD
Może kąty widzenia nie są najlepsze jak to w TN lecz pokrycie kolorów nie jeden IPS się chowa

7429% sRGB (Calman) 100% sRGB (Argyll) 74% AdobeRGB 1998 (Argyll)
Gamma: 2,47

Acer Aspire 5 i3-7100U/8/500/Win10 940MX FHD IPS
Posiada lepszą matryce FULL HD IPS jeżeli chodzi o kąty widzenia, pokrycie kolorów nie będą lepsze.

Laptop już zamówiony, jednak będzie to Acer Aspire 5 tylko z mocniejszym prockiem. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Chyba wuj Google śledził Ciebie :stuck_out_tongue:
Acer to fajny komputer. Żałował nie będziesz. Jedyne do czego ja mogę się przyczepić w swoim, to strasznie szybko upadająca bateria. Podejrzewam jednak, że to moja wina. Notorycznie siedzę na kablu, a akumulator siedzi w komputerze.