Laptop do obróbki zdjęć za ok. 4000

Witam,

Szukam laptopa w granicach 3 600 - 4 200 zł, spełniającego następujące warunki:

Procesor Intel Core i5 (4 rdzeniowy, 8 wątkowy) lub Intel Core i7 (4 rdzeniowy, 8 wątkowy),
8 GB lub więcej pamięci RAM,
Dysk 128 lub 256 GB SSD M.2 + 1 TB HDD,
Matowa matryca 15,6",
System Microsoft Windows 10 PL

Cichy przy obróbce zdjęć w Photoshopie. Laptop będzie podłączany do zewnętrznego monitora.
Proszę o pomoc w wyborze odpowiednio modelu laptopa.

pozdrawiam

Są już nowe Coffee Lake-H które są wydajniejsze od i7-7700HQ.

  • dołożyć dysk SSD M.2 zamiast Intel Optane (16GB) ale trzeba go trzymać do końca gwarancji.
    Chyba że potrzebujesz z DP i masz naprawdę dobry monitor od Eizo/Nec?

Co oznacza skrót DP?
Monitor zamierzam kupić, będzie to NEC.
Jaki jest poziom hałasu Acer Aspire 7 i5-8300H podczas normalnej pracy?

Jaki jest poziom hałasu Acer Aspire 7 i5-8300H podczas normalnej pracy?

Nawet jeśli podałbym ci wartość w “db” to bez punktu odniesienia niewiele by ci to powiedziało, więc patrz testy.

Co oznacza skrót DP?

Display Port

Przejrzałem testy i laptop nawet mi się spodobał. Zauważyłem, że te laptopy są dostępne również z grafiką GeForce GTX 1050Ti. Czy ten procesor (Intel Core i5-8300H) wykorzysta możliwości karty w wersji GTX 1050Ti?

Pytanie powinno brzmieć - czy aplikacje wykorzystają możliwości karty w wersji GTX 1050Ti :wink:

Nie będzie żadnego zjawiska bottleneck i to nawet przy 1060-tce.

Moim zdaniem nie warto zajmować slotu z Intel Optane Memory. Lepiej zainwestować w dysk SSD przyniesie więcej korzyści.
Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/120+1000/Win10 GTX1050 FHD

Ciekawą alternatywą
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700HQ/8GB/256+1TB/Win10

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/256+1TB/Win10

Ewentualnie jeżeli laptop będzie podłączany do zewnętrznego monitora
Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/16G/120+1000/Win10 GTX1050

Rzeczywiście jest ciekawy, nie zauważyłem go wcześniej. Zastanawiałem się nad ASUS VivoBook S15 S510UN-16 bo jest polecany, ale ten model nie ma wydzielonego panelu numerycznego. Niby szczegół ale dobrze gdyby laptop posiadał taki panel.

Ten model odpuściłem po obejrzeniu recenzji na YT - tylna klapa obudowy ekranu jest dość miękka i pod wpływem nacisku ugina się a laptop będzie noszony więc obawiałbym się o uszkodzenie matrycy :wink: .

A nie jest przypadkiem tak, że programy do obróbki zdjęć będą pożerały bardzo dużo ramu i korzystały mocno z zasobów procesora, nie używając za bardzo gpu?
Ja bym wziął coś na pełnej i7 i przynajmniej 16gb ramu. Np taki msi

Zgadza się, chociaż częściowo GPU jest wykorzystywane - https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/kb/photoshop-cc-gpu-card-faq.html

Nie mniej nie jest wymagane. Zdecydowanie bardziej RAM i procesor na pojedynczym wątku. Niestety Photoshop powoli przechodzi na pełną wielowątkowość (w wielu przypadkach się nie da).

Popatrz na poleasingowe mobilne stacje robocze, np: