Laptop do ok. 2600

Witam.

Postanowiłem kupić laptopa i na ten cel mam ok. 2600 zł

Piszę około, ponieważ jeżeli będzie cena np. 2650 to nie ma problemu i też może być, jeżeli jest lepszy od tego za 2600 :slight_smile:

Do czego on będzie, więc tak, w tym roku rozpocząłem studia na kierunku informatyka i kupuje go głównie do nauki na tych studiach. Oczywiście poza nauką posłucham też muzyki, pochodzę po necie i pooglądam filmy.

Dzisiaj pochodziłem po kilku sklepach komputerowych w Krakowie i tak:

W sklepie Karen Notebook polecono mi taki laptop:

Notebook California Access M665SE T2450

Ja jednak jakoś nie słyszałem za wiele o takim producencie i nie wiem jak te laptopy się sprawują…

W sklepie Sferis sprzedawca polecał mi te modele:

Fujitsu - Siemens ESPRIMO MOB V5515 T2080/1024/120/15 4/DVD-RW/LINUX

Fujitsu Siemens Amilo Pi 1505

W sklepie Vobis:

Notebook ACER AS5710 T2080 15.4" 1GB 160GB ATI128 VHB

Notebook HP 530 T2300E 15.4"BV 1GB 80GB VHB GU334AA

Większość parametrów jest bardzo podobnych, różnią się praktycznie szczegółami. Dlatego proszę Was o pomoc w wybraniu odpowiedniego laptopa. Chcę, żeby wytrzymał mi jakiś czas - to chyba oczywiste oraz, żeby był w miarę wydajny.

Jeżeli jednak znajdziecie coś równie ciekawego to bardzo proszę mi podać inne warte uwagi modele, jeżeli możecie to z linkami do sklepów internetowych. Dobrze by było, gdyby to nie było by przez allegro, gdyż przy takiej kwocie wolę kupować w sprawdzonym sklepie.

Proszę, zamieśćcie tu swoje uwagi na temat proponowanych mi laptopów.

Pozdrawiam.

ten laptop jako jedyny z wymienionych jest godny polecenia.

lub:

http://allegro.pl/item270942668_toshiba … _vhp_.html

A który z tych dwóch byś polecił? I czy są może jeszcze jakieś inne propozycje?

tak sa marki asus oraz inne hp/compaq oraz toshiby. ja bym brał tą toshibę bo na radku x1200 można jeszcze zagrać :P.

Mam jeszcze pytanie: dlaczego na żadnej polskiej stronie nie mogę znaleźć tej Toshiby? Czyżby ona była dostępna tylko za granicą? No i szkoda, że ma angielski Windows… Nie dość, że Vista to jeszcze po ang…

tak

za 200zł kupisz home xp sp2.

osobiście posiadam compaq z usa i jest wypaśny :slight_smile: w kontekście wykonania. hp/compaq na rynek europejski już nie jest tak cacy… ale swobodnie mogę polecić produkty przeznaczone na nasz rynek.

Ja tam bym wolał laptop bez systemu, bo i tak cały czas używam Linuksa :slight_smile:

Czyli wg. ciebie do tej kwoty najlepszym wyborem jest Toshiba?

tudzież ten HP co sam podałeś jest bez OS i też jest ok.

Ja posiadam to http://www.karen.pl/p/pl/5076/notebook_ … 0-14h.html

i jestem zadowolony. Jedyny minus tego komputera to to że dodają do niego Windows Vista.

Ja polecam te dwa, ale jest małe ale. Nie kupuj w Vobisie, bo tam tylko 2 lata gwarancji, a to trochę mało. A tak nawiasem to tam wszystkie sprzęty to 2 lata gwarancji mają(oczywiście te droższe sprzęty).

produkty HP są objęte roczną gwarancją firmy HP.

Toshiba jest dostępna w Polsce!

Najlepsze laptopy robi Toshiba i Asus.

Asustek jest największym producentem laptopów na świecie, robi także dla innych marek (nawet dla Apple). Te dwie firmy właściwie jako jedyne same produkują, inni zamawiają u poddostawców.

Podobno jeszcze Lenovo (były oddział IBM) robi solidnie.

I Dell, ale ten jest dostępny wyłącznie przez internet dla prowadzących działalność gospodarczą, nie dla klientów inwidualnych.

Inne marki często wypuszczają badziewie, są problemy z serwisem

(np. plastiki trzeszczą i pękają, trzeba wysłać do Wiednia na własny koszt…), ogólnie ludzie narzekają.

Może być problem z Linuksem na laptopie. Najnowszych chipów może jeszcze nie obsługiwać poprawnie, na starszych może działać lub nie, jak mu się chce.

U mnie na Toshibie sprzed 3 lat ubuntu 7.04 chodził poprawnie, jedynie modem nie działał, natomiast w Ubuntu 7.10 modem działa, ale ma problemy z budzeniem się po zaśnięciu i nie wszystkie klawisze funkcyjne działają.

Pod linuksa najlepsze są laptopy na chipach Intela, łącznie z siecią wi-fi (u mnie sieć z 2200b/g chodzi praktycznie pod każdym linuksem).

Jeśli laptop nie ma służyć do najnowszych gier pod Windows to dobra będzie grafika Intelowska. Najnowsze chipy 945/965G są w miarę wydajne i powinny chodzić pod linuksem. Bez problemu można znaleść najnowsze sterowniki (dla Windows) na stronie Intela, z innymi chipami to są dostępne jedynie na stronie producenta laptopa i często nieaktualne.

O jeszcze lepiej. :confused:

asus to średni segment, choć też są i high-endowe lapy. obok toshiby, hp/compaq, dell (drogie) - są godne polecenia, ibm z serii thinkpad - te od Lenevo-Badzievo (drogie).

jeśli chodzi o współpracę laptopów z linuxem :

http://www.linux-laptop.net/

jest sporo laptopów omówionych.

ja polecam Asus’a F5N , bo posiadam i jestem zadowolony…

Teraz mi już tak namieszaliście w głowie, że kompletnie nie wiem którego wybrać :stuck_out_tongue:

Jeżeli możecie to wypiszcie mi z których modeli laptopów mogę sobie spokojnie coś wybrać. Czyli chodzi mi o to które modele są porównywalne i nie ma między nimi większych różnic a są najlepsze do tej ceny (2600).

A może coś takiego?:

HP 6715s

lub:

TOSHIBA SAT A210-15J TK55/1024/120/15,4/DVDSM/VHP

oba dobre.

Warto jednak zwrócić uwagę czy procesor x64 nie jest w tym przypadku przerostem formy nad treścią bo system jak mniemam dostaniesz w wersji 32bit. Ja brałem laptopa na firmę więc to miało znaczenie dlatego kupiłem z procesorem Dual Core, a nie Core 2 Duo. Ale jeśli zamierzasz dokupić oddzielnie system x64 lub kombinować sposobami “domowymi” to nic nie stoi na przeszkodzie aby wejść w x64.

i przy tym bym pozostał na Twoim miejscu, za tą cenę to naprawdę fajny sprzęcik