Laptop do Photoshopa i Illustratora

Podpowiedzcie proszę laptop do Photoshopa i Illustratora.
Budżet max 3500zł
Procesor Ryzen 5 / Core i5
16GB RAM
Grafika dedykowana (?)
Matryca matowa
Win11 Home

Dołóż 4 stówki:

ps. Teoretycznie, jeszcze możesz urwać 50 zł za newsletter i 1,6% cashbacku z dify by opera :slight_smile:

Bez dedykowanej grafiki to raczej bez sensu z takim zastosowaniem…

Całkiem spoko laptopem w tej cenie jest ten Asus, dobry procek, RAMu tak akurat, ewentualnie za +350 jest 32GB, grafika będzie sobie radzić, no i matryca jest w porządku.

Dify też mają siedzibę w Rumunii?

Piszą, że są Norwegami :wink:

Tak dla porządku chcę tylko poinformować, że cała seria TUF ma systemy chłodzenia niestety nie najcichsze.

Na szczęście Photoshop to nie gra, korzysta z GPU i CPU skokowo więc u mnie w Legionie wiatraki wejdą na obroty tylko przy generowaniu miniaturek folderu (Adobe Bridge) i eksporcie do JPG zdjęć (Adobe Camera Raw). No i Neural Filters z wiadomych względów.
Podejrzewam że przy grafice-grafice a nie zdjęciach będzie jeszcze ciszej bo to nie masowe operacje.

Hindus już wytłumaczył co chciałem napisać, za pewne nie ma na stałe działającego projektu 3D, w którym cały czas się przedmiot obraca dookoła i obciąża podzespoły, poza tym trochę chęci i pewnie da się ustawić krzywą wentylatorów.

na ten moment zastanawiam się nad:

  1. Acer Notebook Nitro 5 AN515-56-58TT Win11H/i5-11300H/8GB/512SSD/GTX1650/15.6 sklep Alsen - przeceniony w gazetce o 700zł
  2. Laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 15,6" AMD Ryzen 5 5600H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1650 Grafika - Win11 (euro.com.pl)
  3. ASUS TUF Gaming A15 R5-4600H/16GB/512 GTX1650 144Hz - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl
    co myślicie?

No ten 3. Asus Tuf to ten co podałem i zdecydowanie najlepszy wg mnie z nich jeśli chodzi o wykonanie i jakość.

Wybrałem laptop LENOVO IdeaPad Gaming 3 15ACH6

  • Procesor: Ryzen 5 5600H
  • RAM: 16GB
  • Dysk: SSD m2 512GB
  • Grafika: Nvidia GeForce GTX 1650
  • Ekran: 15,6" IPS FHD
  • System: Windows 11 PL

Zakupiony w dobrej cenie.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Temat do zamknięcia.

To pamiętaj tylko żeby od czasu do czasu wyczyścić wacikiem nasączonym IPĄ wnętrze wtyku od zasilacza, bo ma tendencję do osmalania i wtedy zaczynają się dziwne problemy ze spadkiem wydajności laptopa i ładowaniem :slight_smile: