Laptop do pracy (5000 zł)

Cześć :slight_smile: Poszukuję laptopa stricte do pracy (żadnych gier, filmów czy seriali :stuck_out_tongue: ). Mój budżet to około 5000 zł (+/-). Głównie wykorzystuję program AutoCad oraz ArcGis i QGis (do map). Zależy mi na płynnej pracy tak żeby przy kilku uruchomionych programach laptop nie łapał zadyszki oraz pojemnym dysku (512-1024 GB). 16 GB RAMu będzie chyba wystarczające (tak myślę). Dodatkowym atutem byłaby możliwość wyjmowania baterii (chociaż nie wiem czy obecnie producenci nadal produkują takie laptopy). Jeśli chodzi o rozmiar ekranu to zastanawiam się nad 17,3 cala (kultura pracy będzie lepsza), ale mam doświadczenie tylko z 15,6.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje :smiley:

Pozdrawiam

Cześć, myślę że się znajdzie coś optymalnego w tym budżecie :slight_smile:
Tutaj przykładowy sprzęt, który nie będzie z wyglądu typowo gamingowy, a ma wszystko co potrzebujesz wg potrzeb programów i użytkowania: 17 cali IPS, i7, 16GB RAM, GTX 1660Ti no i 512 dysk z możliwością dodania zwykłego dysku SATA (za 400zł będzie 1TB kiedyś ) :slight_smile:

Dobry wybór.

Dzisiaj, jak zostanie, to weź więcej. :wink:

Nie zapomnij o 2 na kopie, z odzyskiwaniem z ssd bywają duże kłopoty. :slight_smile:

Ceny są wysokie obecnie, ale model od Panci możesz traktować jak “wzór specyfikacji” w takiej cenie. :wink:

@anon7248146 @panicagaming dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Widzę, że przy moim budżecie 17 calowe laptopy są 2:


Przewaga jest chyba po stronie tego MSI.

Nie wiem czy zwracać uwagę na laptopy z procesorami AMD. Widzę, że ciężko coś znaleźć przy moim budżecie ale 15 calowe już się pojawiają:

Ogólnie szukam w miarę nowych podzespołów (ten procesor i7-9750HF jest z 2019r. a z kolei i7-10750H czy Ryzen 7 4800H z 2020r.) tak aby laptop posłużył jak najdłużej bez konieczności wymiany.

MSI nie proponowałem bo te modele mają matrycę LED co wydaje mi się przy precyzyjnej pracy na ekranie jest zonkiem.
Co do Lenovo z Ryzenem to nie wiem czy jest sens pakować się w piec, niedość że 15 cali to jeszcze gorętsze podzespoły.

nie wiem co miałeś na myśli ale one wszystkie mają matrycę LED. Zresztą innych matryc 99% laptopach się nie spotyka. Są jeszcze OLED (Dell ma takie w swojej ofercie) ale laptopy z tymi matrycami zaczynają się od 10K i może stanowią 1% rynku.

Tylko dolicz Windowsa i zamiast 5000 lądujesz już pomiędzy 5500-6000.

Na literkę H, jak w Intelach, oraz na numery. Ciebie powinny interesowac modele 5800/4800 lub 5600/4600, czyli 8 i 6 rdzenii. :wink:

Z tych które podałeś zdecydowanie
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/1TB RTX2060 144Hz
Posiada procesor 8 rdzeniowy więc może przydać sie do Twojej pracy. Tym bardziej w matrycy z 144hz posiada 100% pokrycie kolorów. Nie jest to żaden piec, radzi sobie z temperaturami.

Jeżeli się obawiasz model jest również na Intelu
Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/32GB/960 GTX1660Ti 144Hz
Tylko z GTX1660ti.

W przypadku 17-calowe, wybrałbym nowszy model Legiona 5-17 tylko aktualnie nie widzę dostępnych wersji z RTX2060 czy GTX1660ti.