Laptop do pracy biurowej <4500 zł

Cześć, potrzebuje pomocy w wybraniu laptopa do pracy biurowej :slight_smile:

Najważniesze
System Windows
Dysk SSD nvme
ram minimum 8GB
procesor akutalnej generacji intel 10th lub ryzen 4xxx
przekątna > 15 cali czyli 15 czy 17
głównie praca stacjonarna

Co myślicie Thinkpady, latitude czy coś innego?

tak

przy ryzenie weź więcej, lubią na sztywno sporo do gpu dopisać.

Wydaje mi się, że bardziej rozsądny wybór przy pracy stacjonarnej to będzie ten Asus:

Przy pracy stacjonarnej moim zdaniem nie jest potrzebny ci 17 calowiec. Pomyśl może o inwestycji i do laptopa w domu podłączaj zewnętrzny monitor 24 cali czy 27. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie którego ja sam używam i sobie bardzo chwalę. Jedyne czego żałuję to to że kupując laptopa nie wybrałem modelu do którego można by podłączyć dwa monitory.

Dobrze celujesz, modele biznesowe są lepiej wykonane od standardowych konsumenckich, dodatkowo często objęte lepszą gwarancją.
HP ProBook 455 G7 Ryzen 5-4500/16GB/512/Win10P
Matryca FULL HD IPS, procesor 6 rdzeniowy, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii, 3 letnia gwarancja.

Ewentualnie Lenovo ThinkBook 15 i5-1035G1/16GB/512/Win10P
Połączenie serii biznesowej z Ultrabookiem. Procesor 4 rdzeniowy, aluminiowa obudowa, miejsce na dodatkowy dysk SATA.

Thinkpad ma wygodną klawiaturę i jest to jak najbardzej dobra opcja pod biuro. Najtańszy jest z R3-4xxx. Może i Ryzen zużywa ram, ale i tak 8GB do biura powinno w zupełności wystarczyć a wersja z 8-rdzeniowym Ryzenem 7 i 512GB SSD, oraz 16GB RAM jest znacznie droższa. Kwestia też, czy 256GB dysku wystarczy Autorowi. Lenovo ThinkPad E15 Ryzen 3/8GB/256/Win10P
Lenovo ThinkPad E15 i5-10210U/8GB/480/Win10P
Lenovo ThinkPad E15 Ryzen 7/16GB/512/Win10P
Alternatywnie z klasyków biurowych to może Dell Vostro. Jest to laptop biznesowy z 3 letnią gwarancją.
Dell Vostro 5590 i5-10210U/8GB/512/Win10P
Z nowości możesz też zerknąć na laptop MSI Modern. Jest to wysokiej klasy ultra smukły laptop.
MSI Modern 15 i7-10510U/8GB/512/Win10

Najrozsądniejszym wyborem będzie Matbook D15. Obudowa wykonana z Aluminium, matryca IPS. Wygodny i bardzo sprawny laptop do takich zadań. Z kodem dzien-laptopa-50 cena spadnie o pięć dyszek.

Będzie wystarczający, czy najlepszy to można rozmawiać. Minus, że nie rozbuduje w nim pamięci Ram.