Laptop do pracy i gier do 3500 PLN

Cześć, wracam na forum po blisko… 15 latach przerwy :smiley: Dawno już nie siedzę w aktualnym sprzęcie więc prośba do Was o podpowiedź.
Poszukuję nowego laptopa do kwoty ok. 3500 PLN. Służyć będzie na co dzień głównie do pracy - maile, excele, internety. Po pracy fajnie byłoby, żeby komp dał sobie radę także z nowszymi grami (oczywiście nie oczekuję 120 klatek na full detalach). Nadal jednak gry to sprawa nieco drugorzędna.

Myślałem o ekranie 17 calowym (o ile budżet to pomieści).
Mobilność i lekkość nie jest najważniejsza, ale komp stacjonarny odpada.
Przeglądając oferty skłaniam się w stronę Lenovo Legion i IdeaPad (z serii gaming?).

Wielka prośba o podanie konkretnych modeli.

Pozdrawiam

Nie ma.
Przyszedłbyś pół roku wcześniej lub za pół roku, to by były, dziś ceny są +20% a wybór żałosny.
Moja rada: bierz 17 i patrz tylko na dwie rzeczy, procesor i5-8/9/10.000 lub Ryzen-3350H/3550H lub wyższe. Druga sprawa to karta graficzna, absolutnie nie kupuj NIC poniżej 1650, czyli GTX 1050 nie, MX 350 nie, rx 560 nie. Skoro wspomniałeś o grach i na lata, to nie patrz na coś “no na minimalnych wystarczy jeszcze”.
A modele? Patrz co jest na rynku (najtańsze) i nie wybrzydzaj, Matrycę Full HD matową mają wszystkie, Ram do 16 GB rozbudujesz, dysk wymienisz… a CPU i GPU wlutowane. :slight_smile:

Jeżeli chodzi o wydajność
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/8GB/512 GTX1660Ti
Matryca FULL HD IPS przyzwoitej jakości, stonowany design, możliwość rozbudowy pamięci ram i dysku SATA.

I przede wszystkim konieczność rozbudowy o Windowsa, bagatelka 500+, bo nie ma
.
Dodatkowo wybrakowany procek, bo w wersji F, czyli bez integry. Bez różnicy? Niekoniecznie, bo jak padnie dedykowana po gwarancji, to nawet serwisu nie znajdzie. Standardem są dwie przełączające się karty.

No i 15, nie 17 cali, jak dla mnie bebechy niby dobre, ale reszta niekoniecznie.

Kupuj legiona póki jest, cena jak na cokolwiek z ostatniego roku jest kosmicznie dobra.

Z tej perspektywy racja, na bezrybiu i rak ryba, a średni laptop w normalnych warunkach, dziś jest “okazją dekady”. :slight_smile:

Ten Legion wyżej jest w bardzo dobrej cenie jak na te czasy. Ewentualnie jest jeszcze IdeaPad Gaming z GTX 1650Ti i odświeżaniem matrycy 120 Hz

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Widzę, że z laptopami dzieje się dokładnie to samo co z rowerami zeszłego roku :smiley:

Muszę więc przegryźć temat na spokojnie, ale dobrze że mam już jakiś punkt odniesienia. Przez głowę przebiegł mi nawet pomysł by kupić lapka tylko do pracy w okolicach 2000, ale podejrzewam, że tam ceny procentowo poszybowały jeszcze mocniej?

Finalnie więc albo kupię Legiona albo wstrzymam się z zakupem do lata :slight_smile:

W sumie tak, ale co poradzimy. :wink:

Wtedy powinien juz być nowszy Legion :wink: