Laptop do pracy i gier

(sever651) #1

Witam, otóż ide na studia co wiąże sie z zakupem w moim przypadku laptopa, bede go uzywal w czasie studiów informatycznych, czyli programowanie itd oraz w wolnym czasie bedzie sluzyl do gier, dlatego zalezy mi na duzej wydajnosci i komforcie uzytkowania podczas nauki(głównie chodzi o temperatury i hałas systemu chłodzenia). Moj budżet to ok. 5500 zl. Jest troche tych laptopow dlatego chcialem sie Was doradzic. Z góry dziekuje :wink:

(Krzysztof Nowak) #2

Lenovo Legion Y520-15
Intel Core i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
Podświetlana klawiatura
Głośniki Harman z Dolby Audio
Szybki dysk 256 GB SSD M.2 PCIe
NVIDIA GeForce GTX 1060

(maker3) #3

Teraz jest dobra promocja na Della 7567
http://wearethegame.pl/

Chłodzenie chyba najlepsze z wszystkich Legionów, Omenów. Nie wiem tylko jak wypadają ASUSy ROG.
Minus to brak USB-C i słaby LCD.

Z tego co czytałem, to optymalnie wziąć wariant Core i5 + GTX1050Ti.
Core i7 bardziej się grzeje, a i5 spokojnie wystarcza pod tego GTXa.

Zaletą względem Legiona do obsługa dysków M.2 SATA. Legion obsługuje wyłącznie droższe M.2 PCIe

(sever651) #4

A co myslisz o msi? np ten model https://www.x-kom.pl/p/348291-notebook-laptop-173-msi-ge72-i7-7700hq-16gb-1tb120ssd-gtx1050ti-120hz.html

(Krzysztof Nowak) #5

Fajna matryca 120hz

(Iris89) #6

W tym przedziale cenowym godnym uwagi są Delle z serii Inspirion np. 7567 - wydajny sprzęt gamingowy.
Dodatkowo proponowałbym coś koniecznie z dyskiem SSD, co znacznie usprawni prace laptopa - tym bardziej że będzie on służył także do nauki czy pracy.
Z Lenovo warte uwagi model Y520 lub Y720( oba z SSD). Aczkolwiek z tych dwóch marek na plus Dell’a działa profesjonalny serwis i program gwarancyjny Next Business Day.
Wszystkie wymienione modele dostępne są np. w morle czy w sferisie.

(kolodziej.rob) #7

Legion Y520 to faktycznie niezły sprzęt, masz dobry system chłodzenia, lewa część urządzenia jest chłodna nawet pod obciążeniem, do tego procesor i karta graficzna na poziomie. i głośniki Harmana. Podoba mi się też Y720, to w okolicach 6 koła, ale całość wiadomo troche lepsza.