Laptop do pracy maksymalnie za 4300 zł

Cześć :slight_smile:
Potrzebuję nowy laptop do pracy. Budżet 3500 netto (4300 brutto)
Wymagania: min. 12 GB RAM, DYSK SSD, system Win 10. Min 15 cali, chociaż najlepiej 17.

Laptop dla SEOWCA (programy takie jak ScreamingFrog, Clusteric).
Na dodatkowe pytania mogwę odpowiadać w wątku, ale ogólnie najlepszy sprzęt do tej kwoty. Sklep MM, Xkom, Morele lub podobne, byle nie allegro.

Jeśli chcesz porządny sprzęt to wybór jest bardzo ograniczony. Dell Latitude lub Lenovo ThinkPad. Poszukaj na ceneo. Nie odrzucałbym też allegro. Sprzęt oferuje tam sporo porządnych firm, warto poszukać.
Odrzuć cały konsumencki szmelc bo szkoda nerwów. Przy sprzęcie do pracy podstawa to gwarancja on-site NBD (czyli jak cokolwiek padnie, to następnego dnia jest u Ciebie serwisant i wymienia).

Zastanów się co do tej wielkości. 15 cali, a 17 już ogóle to straszne kloce. Laptop do pracy oznacza jednak mobilność. Moim zdaniem 14 cali to idealny kompromis. Poręczne i waga poniżej 1,5kg. Ważny jest też czas pracy na baterii. Nowe modele powinni spokojnie dobijać do ok. 8-10 godzin. Zewnętrzny monitor można zawsze podłączyć przy dłuższej stacjonarnej pracy.

Przykład na szybko - https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-7480-fhd-i5-7300u-16-512-w10p-nbd-ps-8114746719?fromVariant=7717651732
Bardzo solidny sprzęt. Powinieneś znaleźć coś taniej jak poszukasz.

Laptop do pracy stacjonarnej (laptop + monitor).
Praca w biurze, okazjonalnie zdalna z domu.
Na małym ekranie trudno mi pracować, tabele i wykresy są nie czytelne, lub trzeba je przesuwać).
Lenowo zdecydowanie odpada.
Allegro odpada (wymóg firmy)

Allegro używasz przecież do wyszukania jedynie. Możesz później kupić bezpośrednio od firmy. Pewnie nawet wolą, bo bez prowizji.

Na 14’’ spokojnie można okazjonalnie pracować w 1920x1080 bez skalowania. 15’’ nic więcej Ci nie da, z wyjątkiem mniejszej poręczności.

Nie rozumiem o czym mowa z tym, że nic ciekawego nie ma w tej cenie…

Laptop an wypasie do biura: 4rdzenie/8wątków, 16GB RAM, 480 m.2 PCIe + 1TB HDD, Win 10 Pro

Polecam, Twój okulista :wink:

2 rdzenie.

Powiedzmy sobie szczerze, że ze 3 otwarte przeglądarki, jakieś ftp, do wrzucania plików, kilka dokumentów z frazami, to może lekko obciążać. 4 Fizyczne uznawałbym za rozsądne minimum :wink:

Na poważnie zaś, to modelu i linku nie podam, ale pamiętam, że widziałem stosunkowo tanio 17 Lenovo, to były z i3, ale i5 BEZ grafiki ;-)też na 100% są. Inna kwestia marka, to nie takie prestiżowe jak dell, ale z drugiej strony nie na 10 lat kupujesz i młotkiem raczej nie będzie testowane :wink:

Jeśli 17.3":

  • matryca matowa IPS
  • procesor niskonapięciowy, ale 4 rdzeniowy (do pracy w takich programach wystarczy)
  • 16 GB RAM
  • pełnowymiarowa klawiatura z numpadem
  • dysk SSD 240 GB + HDD

a 15.6":

Bez przesady… Napisałem okazjonalnie. Różnica między 14’’, a 15’’ to kilka procent. Naprawdę robi to taką różnicę w widoczności. Moim zdaniem nie. Komfort noszenia 14’’ jest jednak duży wyższy od 15’’. Zresztą mało jest przyzwoitych większych laptopów, a jeśli już to kosztują majątek. Większość to albo marketowy plastic-fantastic z 3 miesięcznym wsparciem albo cegły dla “graczy”.
Żaden laptop (bez zewnętrznych akcesoriów) nie nadaje się do ciągłej pracy. Nie do tego służą. Polecam, twój ortopeda.

“Budżet 3500 netto (4300 brutto)”
Ale trzeba poszukać. Są też wersje z procesorami z serii “M”, mającymi 4 pełne rdzenie. Więcej nie ma co, bo 1. drastycznie skraca czas pracy na baterii, 2. znacząco zwiększa grzanie.
Zresztą nie ma co przesadzać z diabolizowaniem wersji U 2/4. Miałem coś takiego. Spokojnie da się odpalić maszyny wirtualne, czy pracować w Visual Studio. Wiadomo… nie jest to demon szybkości, ale i tak pewnie szybszy niż większość komputerów biurowych na najtańszych CPU typu Celeron. Do większości zastosowań jest to CPU w zupełności wystarczające. Jeśli nie to mówimy o trochę innym budżecie. Sam dobry CPU to wydatek ok. 1500-2000zł.

Jasne :wink: Dlatego wspomniałem o 4, to taki “kompromis” miedzy mocą na zaś i energooszczędnością :wink:

Rodzice mają 18,4 starego Acera, od 10 lat kręgosłup im nie stzrelił jeszcze :wink:
A na poważnie, dla mnie jest różnica miedzy 14, 15 i daj Boże 17. Oczywiście jeżeli nie masz samochodu, to z 17 w autobusie się tłuc odpada… :wink: “Rozmiar nie ma znaczenia” to tylko sam wiesz kto powie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może MSI? W linku spełniające wymagania:

Jeżeli chodzi o 15 calowy model
Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Czarny
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa slim dzięki czemu waga jest poniżej 1,7kg więc jest mobilny, podświetlana klawiatura, jeden większy dysk SSD PCie, 4 rdzeniowy procesor niskonapięciowy wystarczy do w/w gry dzięki temu procesorowi laptop wytrzyma więcej bez zasilania. Wątpię że wykorzysta w pełni ram lecz przy większej ilości procesów może być przydany.

Ewentualnie model biznesowy
Lenovo ThinkPad E580 i5-8250U/16GB/256/Win10P FHD
Nowy model biznesowy od Lenovo. Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie przy tym stylowa obudowa (styl thinkpadów), procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, bardzo wygodna klawiatura, całkiem niezła kultura pracy, dobre wyniki pracy na baterii.

Alternatywy z 17 calowych
HP 17 i5-8265U/16GB/480/Win10 IPS

Wg mnie skoro laptop będzie transportowany to lepsza twardsza obudowa, ten HP ani Acer takich nie mają… Z tym Lenovo się nie zetknąłem, ale Lenovo to Lenovo…


W tym budżecie dobrym wyborem będzie laptop MSI GF75. Wydajne podzespoły takie jak sześcio rdzeniowy procesor i7-8750H, oraz karta graficzna GTX 1050 dobrze sprawdzają się w grach a oprócz tego laptop idealnie nadaje się do pracy w wymagających programach. Ma cienko obramowaną matową matrycę FULLHD 17,3“ z rewelacyjnym pokryciem kolorów. Obudowa i wnętrze laptopa zostały wykonane z aluminium, co sprawia, że laptop nie wygina się podczas przenoszenia.

Acer Aspire 5 posiada aluminiową obudowę, wykonanie jest przyzwoite.
Thinkpad to model biznesowy solidne wykonanie może nie to samo co kiedyś rodzina thinkpadów lecz dobre tym bardziej w połączeniu z aluminium.
HP jeszcze z tej trójki wypada pod tym względem nagrzej, po prostu średnie.

https://dreammachines.pl/pl/laptop_details/G1060-15PL31

https://dreammachines.pl/pl/notebook/G1650-15PL25