Laptop do pracy za około 3500 zł

Dzień dobry,

Chciałbym zakupić laptop, który będzie mi potrzebny do pracy ( maile, excel, pdfy)

Interesuje mnie żeby szybko wszystko działało, pliki żeby szybko się otwierały i zapisywały. Ma chodzić jak formuła 1

Teraz kilka pytań

  1. Czy warto inwestować trochę więcej kasy w lepszy procesor intel core i7? czy tańszy intel core i5?
  2. Czy dysk ssd to podstawa? wtedy szybciej będzie zapisywał pliki tak?
  3. Pamięc ram czy wyższa czy podstawowa starczy?
  4. pojemność dysku wpływa na szybkość pracy komputera? nie będę raczej przechowywał ogromnych plików więc podstawowa mi wystarczy ale jeśli ma działać szybciej to rozważę większą pamięć
  5. większość cen podanych w internecie to cena bez windowsa i pakietu office?
  6. czy są jakieś lepsze strony niż np mediamarkt do bezpiecznego zakupu takiego laptopa? bałbym się od sprzedawców np na allegro że to poskładany z kilku laptopów

Wstępnie upatrzyłem sobie komputer asus vivobook pro ( interesuje mnie standardowa wielkość laptopa nie jakieś małe notebooki)

Z góry bardzo dziękuję za sugestię i podpowiedzi

Do pisania wystarczy netbook za 1000 zł, żart, ale 7 będzie strzałem w stopę.

Zakłądajać, że nie robisz mega baz, to 8GB RAm nawet z dzieloną grafiką styknie;)

W niewielkim stopniu, ssd działają podobno wolniej kiedy są blisko napełnienia. Ważniejsze HDD vs SSD, SSD szybsze, ale w przypadku awarii, takiej codziennej, tó łatwiej odzyskać HDD, choć SSD są mniej awaryjne mechanicznie :wink:

Z Windowsem, bez Offica, do firmy, bo do pracy zawodowej? To ok 1000 zł.

To raczej trudne tak poskładać, stron jest kilka, xkom, morele, neonet, euroagd, prolinę etc. Te sklepy, które działają od kilku lat są w miarę bezpieczne.

Standardowa wielkość, czyli jakieś 15,6, czy może nawet 17?

Osobiście sugerowałbym pomyśleć na Ryzenami, coś z 5, 4 rdzenie i znośna grafika (gdyby ktoś kiedyś chciał na tym grać, lub potrzebował, to ważne, bo dodać kiepsko karte do laptpa potem).Niestety kwestia dodania do 8 GB RAM i wymiany dysku na ssd kilka groszy kosztuje, ale do 3500 z officem będzie chyba :wink:

Nie potrzebujesz aż tak wydajnej konfiguracji do biura.
Dysk SSD aktualnie to podstawa.
Wystarczy 8 GB ram.
Zależy od dysku.
Większość z systemem lecz bez pakietu.
W marketach jest z reguły drożej.

Moim zdaniem spokojnie wystarczą z zapasem
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD+1000/Win10 FHD MX130

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10/IPS MX150

i w zamian 3 laptopy gamingowe z dodatkową grafiką i z ceną w której Office za ok 1000zł nie upchniesz (budżet 3,500 z officem oznacza, że laptop do 2500…), u Ciebie razem wyjdzie 4000-4500. :stuck_out_tongue:

czemu procesor i7 będzie strzałem w stopę?

Ponieważ Word nie potrafi zrobić użytku z 4 rdzeni i 8 wątków :slight_smile:
Żeby to wykorzystać, to musiałbyś zajmować się programowaniem/obróbką jakieś grafiki etc.
Ponadto, żeby wykorzystać 8 wątków, to być musiał mieć porządną grafikę, a wtedy mamy laptopa gamingowego za ponad 3k, cos jak Ci Gajwer wrzucać zaczął…

Osobiscie uważam, że Atomy Nxxx lub I3 są zdyskwalifikowane do multimediów za słabą grafikę, no i 4 rdzenie fizyczne mieć warto. Ryzen 2300u ma sensowną specyfikację, ale mimo wszystko polecam nieco droższy z 2500u, właśnie dlatego, że 4 fizyczne i na tej grafice (jeżeli będzie też domowym), to w około 35FPS odpalisz Wiedzmina na minimalnych. Żadna zintegrowana grafika Intela w i3/i5/i7 nie da rady, a gamingowe laptopy, to koszty i z Officem lądujesz koło 4,500;-) Reasumując: Ryzen2500U +2x4RG Ram, to niestety najbardziej zbalansowany wybór we wskaźniku: cena/możliwości (w tym gry)

No dobrze czyli do pracy najlepiej wybrać któryś z tych co wysłał gejwer

Widzę ze jest promocja na nowy rok na x-kom na https://www.x-kom.pl/p/458240-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-8gb-240ssd1000-win10-fhd-mx130.html przecena z 3300 na 2800 plus promocja acera ze office i antywirus po zarejestrowaniu zakupu wysyłają gratis to będzie chyba okazja prawda?

Posiadam aktualnie asusa i czytałem opinie w google że wszyscy polecają Asus Vivobook jako najlpszy do ceny 3500zł co o tym myślicie?

Absolutnie nie, chyba, ze jesteś zatrudniony jako GRACZ komputerowy. :stuck_out_tongue:

Mizerne, płacisz 1/4 więcej za około 10 % lepszą wydajność procka i grafiki. Dodatkowo po co Ci antywirus? W Windowsie 10 masz już wbudowany.

Pytanie zasadnicze: te 3500 na goły sprzęt, czy sprzęt i software(tzn głównie office +1000pln)?

Moim zdaniem jest to dobry wybór.

a ten asus vivobook?

@m242989 Nie chce mi się komentować tego co pisze marcin20000, ale zaufaj mi i nie bierz jego rad pod uwagę. Jeśli jemu jesteś w stanie uwierzyć to uwierz i mi :smiley:. Większość argumentów można obalić z palcem w nosie i nie mają one pokrycia tak dużego w rzeczywistości jak próbuje to przedstawić. Laptop który uznał za gaimingowy dla gracza, nie nadaje się do gier … Ja niestety nie mam czasu prostować tego co on powypisywał.

Co do pytań z pierwszego postu odpowiem z grubsza.

  • SSD to standard, ale najlepiej brać NVMe + HHD albo SSD ale na M2 i HDD
  • RAM minimum 8GB, chociaż i tak brałbym 16 jak mieści się w budżecie
  • zarówno i5 jak i i7 spełnią swoje zadanie, ale to też zależy od modelu i generacji
  • pojemność dysku nie wpływa tak znacząco na szybkość działania jak jego parametry - możliwości odczytu i zapisu danych, od najszybszych dysków do najwolniejszych to jest tak: NVMe > SSD > HDD
  • sprawdzaj ceny na ceneo, nie brałbym kompa w wszelkiej maści klapach media* bo wychodzi zazwyczaj drożej niż normalnie. Masz masę dużych sklepów z elektroniką pokroju x-kom, morele, komputronik (ostatni jest zazwyczaj najdroższy, a morele ostatnio mają problemy z wyciekiem danych - ale nie oszukujmy się nasze dane już dawno wyciekły i były dostępne w necie)

EDIT:

  • Zazwyczaj komputery są z systemem, ale trzeba to sprawdzać. Office z tego co się orientuję jest na abonament więc nie jest dołączany. Tylko czasami w ramach jakiejś promocji czy partnerstwa z MS ale to nie na zawsze tylko np na 30 dni.

Który?

Tzn których? Że I7 do pracy biurowej to nie ta klasa, że zewnętrzna grafika - jeżeli będzie trzeba zmieścić się z officem w 3500zł- pzrekroczy budżet, że ryzen jest na poziomie i5 i ma lepsza grafikę, a wiec bez niej wychodzi lepiej ;-)? Bądźmy też szczerzy: 16 GB Ram, doc zego? do komputera maszyny do pisania? To klasa do wymagających gier/programowania ….

…a ja polecam tego nie słuchać i wejść w link, 1000zł dożywotni Office 2016, tak jak prognozowałem w cenniku :wink:

Obejrzyj się za Ryzenem masz tam zintegrowaną grafike Vega 8 która pozwala grać już w najnowsze gry i jest wystarczająca do typowo laptopowych zastosowań czyli biuro + internet+filmy + jakieś gierki od czasu do czasu.W intelach masz dużo słabszą karte zintegrowaną i wymagana jest dodatkowa dedykowana karta graficzna i taki laptop ma więcej części do zepsucia ,bardziej sie ogrzewa i pobiera więcej energii z baterii bo dedykowana karta pobiera dużo Watów.Dlatego w tej cenie do biura nic lepszego niż Ryzen 5 z Vega 8 nie dostaniesz tylko jak chcesz grać w nowe gry w wysokiej jakości to opłaca sie brać intel + dedykowana kartę graficzną.

Dalej był prosił o opinie laptopa Asus VivoBook Pro ? Wszędzie ma super opinie i teraz myślę o nim