Laptop do produkcji dźwięku, pracy z programami DAW

Witam serdecznie! :slight_smile:
Potrzebuję rady w kwestii wyboru laptopa. Zamierzam na nim ogólnie przeprowadzać różne operacje na dźwięku, głównie praca w programach DAW, typu Pro Tools. Zależy mi na tym, aby laptop spokojnie był w stanie udźwignąć np. dużą sesję w Pro Toolsie, z wieloma ścieżkami audio, efektami i pluginami itd. Produkty Apple raczej odpadają, póki co trzymam się Windowsa :sweat_smile: Również ze względu na budżet… W stosunku do planowanych zastosowań jest raczej niewielki - 5000zł, a najlepiej jakby dało radę za 4000zł :joy: Patrzę jednak realistycznie, najwyżej trochę dozbieram i rozważę również propozycję powyżej tego pułapu cenowego.
Zastanawiałem się np. nad tym. Czy to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Budżet to raczej załóż, że 5000 zł to minimum. DAWy potrzebują mocnego procesora oraz sporej ilości RAMu. 32 GB to jest aż za dość, ale 16 GB to może być za mało na duże sesje biorąc pod uwagę, że gdzieś w tle przewijałaby się przeglądarka czy inne programy poza DAWem. Podany laptop jest całkiem spoko jak na moje. Martwiłbym się chłodzeniem, ale nie widzę żeby ludzie narzekali.