Laptop do programowania do 1300zł

Witam, jako że niedługo idę do technikum informatycznego, poszukuję taniego laptopa do programowania i nauki. Budżet to 1300zł. Grać będę tylko w jakieś gierki przeglądarkowe typu agar.io i forge of empires. Mile widziana możliwość dołożenia ramu i dysku ssd. Matryca najlepiej 13-15". Laptop koniecznie bez systemu od MS. 

Edit: programować będę w c++ i assemblerze.

Jedyny sensowny laptop w tej cenie to  Lenovo Ideapad 100 i3-5005U/4GB/500/DVD-RW za 1299 zł

Jak go wyguglałem to wersja z i3 około 1700 kosztowała a do 1300 tylko z pentiumem 3825U znalazłem. Dobry będzie ten pentium? Ewentualnie mogę dołożyć jeszcze 100zł.

Edit: znalazłem za 1449zł. Biorę. Dzięki za pomoc.

W X-KOM jest za 1299 zł http://www.x-kom.pl/p/266380-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-100-i3-5005u-4gb-500-dvd-rw.html

Wersja z Pentiumem się nie opłaca.

W tej cenie będzie jeszcze  HP 250 G4 z i3 ulv.  i3 ulv to to czego powinieneś szukać w tym przedziale cenowym jeśli będziesz chciał na nim programować. Laptop wykonany przeciętnie, jak większość tego typu sprzętu w tej cenie, na pewno na plus cicha praca (brak wentylatora), przyzwoita klawiatura, obudowa przyjemna w dotyku i elegancka. Na duży plus matowa matryca.

Droższy i mniej wydajny od Ideapad 100. 

Wentylator ma, bo TDP procesora wynosi 17W. Pasywnie tego nie schłodzisz. Wentylatora nie ma tylko w wersji z tabletowym Celeronem.