Laptop do programowania

Cześć :slight_smile: szukam nowego laptopa pod programowanie, choć i czasem chciałbym sobie na nim pograć.

Laptop nie musi mieć systemu, bardzo lubię korzystać z Linuxa.
Budżet to 3000-3500zł
Co polecacie? Ja myślałem nad:

Apple na Linuxie do grania? :stuck_out_tongue: Powiedz jeszcze może w czym chcesz programować, to będzie łatwiej coś doradzić.

Java, C, C# C++. Co do tego Appla to chodzi o to że nie muszę trzymać się kurczowo Linuxa, i mogą być inne systemy. :d

Pracowałeś kiedyś na OSX?
Może najpierw warto by było podziałać na wirtualce.

OSX to takie Ubuntu, z tym że jeszcze o wiele bardziej zaśmiecone, i to do takiego stopnia, że już nic z tym nie zrobisz.

Jeżeli pracowałeś kieydyś na dystrybucji Ubuntu i byłeś zadowolony, to bardzo możliwe, że byłbyś zadowolony również z OSX.

Z Ubuntu pracowałem i było nawet przyjemne :p.

Ale w takim razie zrezygnujmy z OSX.
To co byście polecili w takim budżecie jak mój?

Jak C# to na Windowsie. Ale podałeś same języki programowania - co chcesz programować? Aplikacje desktopowe? Backend serwerowy? Dopiero się uczysz, czy już programujesz? Czy może “jeszcze nie wiem ale chcę mieć komputer do wszystkiego”? :wink:

Opcja komputer do wszystkiego odpada.
Dopiero będę zaczynać programowanie w innych językach niż Java.


Czterordzeniowy procek HQ, matryca IPS (średnia), aluminiowa obudowa (nie cała) i grafika wydajna (2x mocniejsza od MX150). Oczywiście musisz dokupić dysk SSD M.2 (nie NVMe).

1 polubienie

Jeżeli chodzi o maksymalną wydajność łącząc z mobilnością
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050

Z ciekawych alternatyw z trochę słabszymi podzespołami lecz jeszcze bardziej mobilnymi:
Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/12GB/240+1TB RX550

ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/256+1TB MX150

Brałbym takiego Asusa. Do programowania nie potrzebujesz więcej ramu niż 8gb i mocny procesor?
No i masz gtxa 1050, więc do gier luks :slight_smile:

1 polubienie