Laptop do projektowania/grania - do 8500 PLN

Z takim budżetem wstrzymałbym się z kupnem laptopa do końca stycznia. Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się laptopy wyposażone w grafikę z serii 3000. A przy tym budżecie spokojnie będzie cię stać na laptopa z grafiką 3070.

A znasz jakieś szacowane ceny za lapki na rtx3000 ?
X-kom ma już coś w przedsprzedaży

Podobno najtańszy model z 3060 ma kosztować około 4500 zł.
No ale to wróżenie. Do czasu aż się nie pojawią w sklepach to wróżenie. Na pierwszy rzut ma być podobno 70 modeli do wyboru w różnych konfiguracjach od różnych producentów. Wszystkie modele podobno mają pojawić się na rynku 26 stycznia więc u nas pewnie będzie to początek lutego.

1 polubienie

Hej,

chciałbym odnowić wątek.

Jakie zmiany zaszły na rynku przez ubiegły rok?
Nurtuje mnie przede wszystkim pytanie czy warto na ten moment kupować laptop czy np. poczekać na okres poświąteczny albo styczeń. Nie pali mi się jakoś, dlatego jak się da to wolałbym poczekać jeszcze któryś miesiąc, jeśli będzie warto.

Podsumowując szukam na ten moment czegoś:

  • do 10k
  • z RTX3xxx - najlepiej jak najlepsza karta
  • AMD 7/9 albo Intel i7/i9
  • min. 16GB RAM
  • min. 1 TB SSD
  • najlepiej ponad 17cali DOBRA matryca
  • dobre chłodzenie

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 7/32GB/512/Win10 RTX3070 144Hz
Matryca FULL HD IPS przyzwoita, stonowany design, wygodne rozmieszczenie portów, procesor 8 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk, przyzwoita kultura pracy.

Choć warto zastanowić aby dołożyć do RTX3080 przy takim budżecie
MSI GP76 i7-11800H/16GB/1TB/Win10 RTX3080 165Hz

1 polubienie

Właśnie dzisiaj porównywałem te 2 laptopy.

Kurcze ostatnio coś ciężko dostępne są Asusy.

Możesz coś więcej powiedzieć o tych laptopach? Coś o trwałości, użytkowaniu, o samych firmach. Coś czego nie piszą na xkom. Szukam czegoś przede wszystkim solidnego na lata.

Zależy co chcesz wiedzieć. MSI jest lepiej wykonany od Lenovo, aczkolwiek to półka wyżej. Samych marek nie ma co oceniać moim zdaniem.