Laptop do projektowania maszyn 2d i 3d do kwoty 7000 zł

Witam poszukuje laptopa do projektowania maszyn w programach 2d i 3d do kwoty 7 tys zł najlepiej z matryca 17 cali. Póki co trafiłem na cos takiego jak MSI Katana GF76 11UE-245XPL Core i7-11800H | 17,3’'-144Hz | RTX 3060 | 16GB | 512GB, warto kupić cos takiego? Może macie lepsze propozycje?

Sugerowałbym raczej młodszy model i z więcej RAM

Jaki program?

Kiedyś u znajomego widziałem program Solid Edge ( Solid Edge ST3 chyba ). Więc może o ten chodzi?

Myślę, że jeśli sprzęt ma poprawnie pracować z jakimś softem, warto najpierw określić wymagania tego softu. Są programy, zwłaszcza te bardziej nietypowe, które sprawiają problemy na niektórych konfiguracjach, albo działają o wiele mniej wydajnie.

Witam program to auto CAD 3d jego wymagania:
Procesor: * Minimum: 2.5-2.9 GHz

  • Zalecane: 3 GHz lub lepszy

Zalecamy procesory i3, i5, i7, Xeon w zależności od wielkości i złożoności rysunku
Karta graficzna: * Minimum: 2 GB V-RAM z przepustowością 29 GB/s oraz Obsługująca DirectX 11

  • Zalecane: 8 GB V-RAM z przepustowością 106 GB/s oraz Obsługująca DirectX 12
    Rozdzielczość wyświetlania * Minimum: FHD 1920 x 1080
  • Zalecana: 4K 3840 x 2160 z kolorami True Color
    Pamięć RAM: * Minimum: 8 GB
  • Zalecane: 32 GB

Auto CAD zwykle jest wydajniejszy z procesorami AMD niż Intela, jednak karty woli Nvidia.
Powinien sobie poradzić np. Asus ROG Strix G17 (masz kilka odmian, wybierz sobie taką która ci pasuje bardziej, ale minimum z RTX 3060), na coś pokroju Dell Precision nowy, niestety za małe fundusze.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego laptop? Do tego zadania lepiej nadaje się jakaś stacja robocza. Sama grafika będzie ze 30-40% wydajniejsza na starcie. Z innej beczki, część firm korzysta z chmury obliczeniowej przy jakichś mocnych pracach.

Myślę że godnym polecenia będzie legion 5 - Lenovo Legion 5-15ITH (82JH0055PB) - 512GB M.2 PCIe | 32GB | Laptop | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Jeśli ktoś kupuje na 2 lata, i ma zapasowy sprzęt na czas napraw, to tak, Legion może się sprawdzić. :joy: