Laptop do prostych prac

Witam!

Niedługo zaczyna się rok akademicki no i niestety muszę znaleźć jakiś komputer dla siebie. Najlepiej laptop, bo łatwiej przewozić w pociągu. Ogólnie będą mi potrzebne typowo biurowe prace, pobieranie, oglądanie pdfów, dokumenty tekstowe, jakieś wystawianie faktur, robienie przelewów, przeglądanie neta. Fajnie by było, jakby był w stanie odtworzyć jakiś film, no ale to tak opcjonalnie, przeżyje bez tego. Ogólnie nie gram za dużo w gry, a jeżeli już to coś w pokroju NetHacka (w którego jestem pewien, że da się zagrać nawet na mikrofalówce).

 

Nie potrzebuje długiego czasu na baterii, bo zapewne przez większość czasu będę wisiał na kablu, a jeżeli coś naglę będę musiał tak koniecznie zrobić w np. pociągu to zawsze mam telefon.

 

Potrzebuje za to bezawaryjności. Laptop ma działać kiedy go potrzebuje. Jakieś problemy z chłodzeniem (jak to często bywa w tanich laptopach) są dla mnie niedopuszczalne.

 

Chce na niego wydać jak najmniej pieniędzy. Teraz nie mam za dużo pieniędzy, a komputera potrzebuje “na wczoraj”. Najlepiej poniżej tysiąca. Wobec tego zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś używanego laptopa, tylko jakiego? Fajnie by było jakbyście mi polecili coś popularnego (żebym nie musiał przez pół miesiąca czaić się na alledrogo). Mój brat, webdeveloper ostatnio zachwycony macbookami polecił mi jednego, ale cena jest mocno nie fajna. Kiedyś słyszałem, że thinkbooki są fajne. Które?

 

Dziękuje z góry za pomoc.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

  1. Najlepiej do 700zł

  2. Nie mam szczególnych preferencji

  3. Praca biurowa, internet

  4. brak, no fajnie by było jakby dało się dołożyć SSD

  5. brak

  6. Jestem elastyczny, mogę korzystać z zarówno linuxa jaki i windowsa

 

Na ogół myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-thinkpad-t410-14-win7-fv23-aklasa-i5786552540.html

Dobry wybór :slight_smile:

Alternatywnie

ThinkPad T410/T510, Latitude E6410/E6510, Elitebook 8440p/8540p

Do prac biurowych jakiegoś mega sprzętu nie potrzeba, wystarczy solidny laptop. Jak szukasz thinkpada lenovo to może lepiej kupić nówkę np ten model https://digitmedia.pl/product/lenovo-thinkpad-e560/variation/20EVA004PB

niż używany, który nie wiadomo ile pociągnie?

biznesowe modele się długo trzymaja oczywiscie nie ma gwarancjo choć sklepu często daja na używany sprzęt nawet 12 miesiecy gwarancji, spokojnie sobie mogą na to pozwolić taki sprzęt działa kilka lat.

Używany czemu nie, kilka lat na pewno podziała bez problemu jeżeli tylko jest w naprawdę dobrym stanie, ale ja jednak również sugerowałbym dołożyć trochę grosza i kupić nowy laptop, który będzie bez zarzutu działał długie lata. Ten biznesowy z digitmedia może się nadać, RAM można w przyszłości dołożyć trochę bo nie jest drogie. Tylko system bym zainstalował na nim inny oczywiście, bo jak dla mnie to tylko Win 7.