Laptop do przeglądania Internetu Intel vs AMD

W laptopie zachowuje się o wiele gorzej. Omawiany tutaj jest od tego twojego ok 30% wolniejszy, do tego problemowy.

No dlatego napisałem :slight_smile:

Ale co do tego laptoka co @wasabi1084 napisał, to Windows 10 i Dysk HDD? Czy ty człowieku jesteś poważny :smiley: ? Nawet nie chcę mówić ile się to będzie uruchamiało… Sam mam laptopa z i7-ką 5-tej generacji i dyskiem HDD i samo uruchamianie to dobre 5 minut a dostanie się do czekokolwiek, załadowanie się plików na pulpicie, droga przez mękę.

A kto każe dysk HDD tam wsadzać?

Nikt, tam już jest dysk HDD.

Ale nie musi być. Można nawet używany 120kupić za kilkadziesiąt zł.i zamienić, albo w miejsce napędu dać.

w miejsce napędu to chyba ten stary HDD! Przecież takie połączenie jest dużo wolniejsze

Niema znaczenia, tak samo działa w tym laptopie. Ja swego czasu ściągałem tego w setkach z krajów skandynawskich i do biur to szło, było to z 4-5 lat temu i po dzień dzisiejszy to śmiga i są zadowoleni.

To zależy od kieszeni, którą dasz w miejsce napędu i samego złącza. Np. w moim gruchocie Lenovo jeszcze jest napęd na IDE.

Ale to jest laptop który obsługuje I5 3 Generacji. Poważny zawodnik. :wink:

No tak :smiley:

Ja bym wybrał coś w tym stylu:

Jeszcze ciekawym typem jest Fujitsu LifeBook jakiś. Są stosunkowo tanie, bo są paskudne dosyć, białe klawisze przywodzą na myśl czasy średniowiecza. Ale solidne i bezproblemowe.

lucasx_pl

1300zł, to już sporo kasy, do tego niewygodny dostęp do wentylatora który lubi się w tym modelu wykładać. No i coś nie tak z pasowaniem obudowy tutaj jest, obejrzyj zdjęcia, chyba ktoś wywalił słupki podczas rozkręcania, o ile same nie padły.

Eee… przesadzasz. Według mnie są nawet ładne

Kłamiesz.

Przetłumacz sobie słowo ‘latest’ zamiast wszczynać guwnoburze.
A jeszcze lepiej kliknij tutaj: https://downloadcenter.intel.com/product/80939/Graphics
to się dowiesz, że sterowniki są pogrupowane dla odpowiednich generacji.

Z tych dwóch intel jest wydajniejszy.
Sam model Probook to biznesowówka, lepsze wykonanie.

Jedyną wersję którą oficjalnie wspierają. Windows 10

… W tej sprawie do Microsoftu proszę, że skreślili Xpka, 7, Vistę i 95… :wink: Gdyby były wspierane, to pewnie by poszły, sądzę, ze na 8 by bez problemu te sterowniki weszły, a reszta martwa. :slight_smile:

Tak samo dzieje się na windows 7 , 8.1 przy aktualizacji sterowników pod karty AMD właśnie wyszła, Radeon Software Adrenalin :slightly_smiling_face:

Przesiadkę z Windows 10 i Archlinux odczułem bardzo pozytywnie, do 7-ki nie wrócę. :wink:

Jest tylko jeden problem - o ile dla siebie może brałbym mniejszego laptopa niż 15,6 cala bo sam długo miałem 14 calowego Pavilion dm4-2120ew i5 i jest to w miarę poręczne a teraz siedzę na 13 calowym Airze to ciężko rodzicom jednak brać laptopa który w sumie ma robić jako stacjonarka ale nie zajmująca biurka :wink:
Jeżeli chodzi o LifeBook to też były jakieś egzemplarze ale właśnie sam nie wiem jak się trzymają jako marka.
HP przyszedł, stan jest ok nie porysowany, nie przetarty. SSDki jednak ożywiają stare laptopy więc aktualizacje itp szybko przechodzą a w lapku jest wolny slot na ram (pamiętam że w tych 2 moich poprzednich HP też tak było że były po 2 sloty i 1 wolny) to w razie czego się dołoży drugie 4 ale na ten moment patrząc na zużycie jest w porządku.

Przy fujitsu trzeba zwracać uwagę na dostępność części zamiennych. Często spotykam modele, do których ciężko np. o wentylator nowy czy klawiaturę w “polskim” QWERTY.