Laptop do tworzenia aplikacji na Androida, budżet do 2000 zł

Szukam laptopa, na którym będzie można sprawnie rozwijać aplikacje na Androida (Android studio bardzo przymula) - bez zacinania, z wieloma innymi programami odpalonymi w tym samym czasie. Inne parametry dowolne. Najlepiej z zainstalowanym Windowsem, duży ekran. Z góry dzięki

Potrzebujesz min. 16GB RAM i jak najszybszy CPU, bo IntelliJ mocno obciąża wiele rdzeni. Do tego dysk SSD, chociaż tu prędkość nie jest aż tak krytyczna. Rozumiem, że używane wchodzą w grę?

Wchodzą. Myślałam o tym:


z 32GB RAM i 240GB SSD - czy to dobry stosunek jakości do ceny?

Odpada.
Zdecydowanie.
Niskonapięciowe 2 rdzenie nie przyśpieszą nawet z 64 GB RAM.

Potrzebujesz minimum 4 fizycznych, najlepiej bez U, za 2k, z dużym ekranem jeszcze…nieosiągalne. Lepiej poczekać niz kupić… taki jak ten Twój.

Masz sporo racji, ale pracowałem przez pewien czas na i3-380m z 8GB RAM i pomimo tego że procek chodził na 100% cały czas, najbardziej jednak bolał problem z zatykaniem RAMu. Emulatora nie byłem w stanie odpalić, bo i bez niego zżerało 7GB pamięci. Więc o ile zawsze warto dozbierać do czegoś mocniejszego, jestem w stanie zrozumieć autora i lepszy będzie taki lapek niż to z czego pewnie musi korzystać teraz.

BTW - musi być laptop? Stacjonarkę byłoby łatwiej złożyć w takim budżecie…

Przecież ten procek to jest jakaś pomyłka. Niemożliwe, żeby miał coś słabszego :wink:

Dzięki za odpowiedzi. Problem w tym, że lubię pracować na kanapie. Chyba poszukam opcji podstawek do klawiatury i poszukam stacjonarki. Jakieś propozycje?

Zależy co później będziesz chciał z nim robić (np. kwestia gier), jak z WIndowsem i monitorem. Minimum to czterordzeniowy 2/3200G + 2x8 GB RAM najlepiej na B450. To jest, według nowych przecieków, szansa na Ryzeny 4000. Jak nie planujesz później mocnej grafiki, to obudowa i zasilacz nie muszą być super.

Na Ryzena 1600+karta/2/3400 budżej lekko przyciasny.

Nie gram w gry, potrzebuję po prostu móc płynnie pracować na Android studio, mając obok otwarte kilka programów, dużo kart w przeglądarce itp. Monitor już mam. Czy macie może jakieś konkretne nazwy modeli lub chociaż polecane marki? Przyznam, że nie orientuję się za dobrze w sprzęcie :slight_smile:

Android Studio na szczęście działa pod Linuxem :slight_smile:

Jakich?

Spotify, firefox z wieloma zakładkami, czasem emulator Genymotion (ale tutaj szybkość nie jest ważna, grunt żeby dało się szybko kodzić. Testować moge na własnym urządzeniu). Przyzwyczaiłam się do windowsa, ale Linux od biedy może być

Wymaganie duże, a budżet budżet brdzo ubogi. Dozeberaj troche i za 2850 mozesz wziąć np.takiego HP Paviliona na pełnonapięciowym Ryzenie 5.
HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1050
Drugą kosć ram sobie dokupisz za 150zł. Ogolnie laptop cechuje sie dobrymi temperaturami i dobrą kulturą pracy

Wspominałeś, że stacjonarka jest OK. Masz już monitor, czy też trzeba doliczyć do budżetu?

:wink:

Chyba szukałem pod hasłem “ekran”, no nic :slight_smile: W każdym razie jeśli jest taka opcja, to moim zdaniem nie ma co tylko trzeba uderzać w stacjonarkę. Do 2000 zł można złożyć kompa na nowych częściach, na pewno na Ryzenie:
CPU AMD Ryzen 5 2400G (700 zł) + płyta ASRock B450M PRO4-F (360 zł) + RAM 2x 8 GB G.Skill Ripjaws (390 zł) + SSD Kingston A2000 500 GB (390 zł) + PSU SPC Vero L3 500W (180 zł) = 2020 zł.
Trzeba jeszcze obudowę, klawiaturę i myszkę - ale takie rzeczy można spokojnie dorwać używane. To wszystko na Linuxa, monitor ten co już jest i powinno dać radę :slight_smile: Na pewno lepiej niż jakikolwiek laptop w tych pieniądzach.

Najlepiej byłoby komputer od razu złożony - może taki?

Nic poza komputerem nie potrzeba :slight_smile:

Nie znam tego zasilacza. Nie ma podanego producenta dysku SSD, to może być chiński szrot. Tak samo RAM - nie wiadomo jakiego producenta. Do tego Windows 10 Pro PL OEM - koszt jego samego to 659 zł. Miałbym duże obawy, że to system “z Allegro” za 10 zł za klucz. Kwestie legalności takich rozwiązań są mocno dyskusyjne. Odnośnie CPU - moim zdaniem IntelliJ pracuje mocno na wielu rdzeniach, a w takich rozwiązaniach 2400G lepiej sobie radzi - ale to już Twoje pieniądze i Twój wybór :slight_smile:

Wiesz, ze autor aukcji oszukuje Ciebie?
Kupując u niego przyznajesz się do bycia …idiotą. :slight_smile:
Już wyjaśniam.
Faktycznie są “procesory Ryzen 12 rdzeni” bodaj 3900 numerek, tu masz 3200.
Oznacza to 4 rdzenie procesora i 8 jednostek obliczeniowych zintegrowanej kart graficznej.

Przy projektach programistycznych CPU jest ważne, a wielowątkowość dodaje około 30% w benchmarkach, dlatego lepiej sprawdzi się 2400G lub połączenie 1600/3100/1400+ Radeon 550.

Dodatkowo na pokładzie masz “zasilacz bombowy” i płytę A320, dedykowaną raczej do sprzetu biurowego.