Laptop do użytku domowego do 2600 zł

Przymierzam się do kupna nowego laptopa. Przeczytałem sporo recenzji i opinii oraz prośby o pomoc kupujących użytkowników i powstał spory chaos. Mam nadzieję, że i dla mnie coś się znajdzie. Przechodząc do rzeczy:

Na zakup mogę przeznaczyć max. 2600 zł z  matrycą 15,6 ‘’.

Zastosowanie to typowe użytkowanie internet, filmy, praca biurowa, muzyka (zależy mi na dobrej jakość dźwięku, choć melomanem nie jestem), od czasu do czasu gra z serii Football Manager, może jakiś Assassin’s Creed jeśli tylko czas pozwoli.

 Zależy mi na matowej matrycy, możliwie jak najdłuższym czasie pracy baterii, jakości wykonania, cichej pracy.

Może być bez systemu operacyjnego. 

Spodobał mi się Lenovo Z510, ale jak by to było możliwie proszę o możliwie jak najwięcej propozycji do tej granicy cenowej:

http://allegro.pl/br…4538048460.html

Dziękuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Dell 5537 z i7 ulv + radeon 8850

Bardzo przyzwoity laptop multimedialny z mocną baterią, dobrągwarancją i niskąwagą oraz gabarytem jak na 15"

 

Dell 3537 z i7 ulv + radeon 8850

Mniej więcej to samo co 5537 tylko ze znacznie niższą ceną i bez aluminiowych wstawek w obudowie

 

Lenovo z510 z i5 + gt740

Dobra jakość wykonania, lepsza niz w 3537 i porownywalna do 5537 aczkolwiek karta grafiki wyraxnei słabsza i bateria słabsza

 

Dell 7537 z i5 ulv + gt750 gddr5

Grafika najwydajniejsza w tym przedziale, laptop ma tez zdecydowanie najlepza jakosciowo obudowe. Asasiny lubią poza tym gforcy

 

Hp probook 450 z i5 + hd8750

Laptop z serii biznes o wysokiej jakości wykonania. Stosunek wydajności do ceny przeciętny tak jak w z510.

Uff to chyba wszystko. Tzn są jeszcze inne opcje ale wybrałem te najlepsze i najsensowniejsze.

Poszukaj sobie Lenovo Y510p z procesorem i5 oraz kartą GT755 DDR5. Laptop nieźle wykonany, posiada mocną baterię, audio JBL. Na allegro dostaniesz za 2600zł 

Bardzo Wam dziękuje za poświęcony czas. Obejrzałem polecone przez was urządzenia i oto moje opinie.

Dell 5537 i 3557- stwierdziłem, że nie wykorzystam w pełni i7, a w bardzo zaawansowane gry grać nie zamierzam :wink: i szkoda tej błyszczącej matrycy.

Lenovo- Z510- moje obawy co do baterii się potwierdziły i z grafiką odstaje od reszty sprzętu, szkoda.

Hp Probook 450- niestety mnie nie zachwycił, może przez opinie na temat serii HP Pawilion i masz rację,przeciętnie wypada na tle Dell

I mój cichy faworyt- Dell 7537- bardzo dobre wykonanie i jakość na której mi zależało, szkoda tej błyszczącej matrycy i braku napędu ( tak wiem, coraz mniej używa się teraz płyt cd, ale chyba zainwestuje w zewnętrzny napęd). 

Jeśli byłoby coś podobnego do Dell 7537 z matową matrycą i do 2650 zł byłbym bardzo wdzięczny.

Lenovo Y510p prezentuje się bardzo dobrze, spełnia moje wymagania, znalazłem do 2600 zł. model, jednak wolałbym zakup w “innym źródle”.

Niemniej jednak bardzo dziękuje za propozycję.

i7 w delach to niskonapięciówka 2 rdzeniowa w uproszczeniu ma wydajnosc i5 laptopowego …wiec nie jestto nic na wyrost…

Ahh ok, w tej kwestii przyznam, że jestem trochę zielony. Jakbyś miał porównać pod względem wydajności między Delami 5537 z i7 i 7537 z i5, który byłby bardziej efektywny i wydajniejszy?

W podanych przedziałach cenowych trafiłem jeszcze na sporo Acer i Asus, ale nie wiem czy dorównują one Dellom.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za poradę.

5537 i 3537 mają wyżej taktowany procesor niż 7537

7537 ma grafike z pamięciami gddr5

 

Asasin pójdzie zdecydowanie lepiej na gforcie bo to gra pisana pod Nvidie…

 

Nie da sie usrednic ktory bedzie lepszy bo to zalezy od kazdej pojedynczej gry. slabszy procesor ma wplyw na fps minimalny wiec w momentach procesorowych beda większe dropy.

Wybór jest trudny, każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Waham się między 5537 a 7537. Pozostaje chyba wizyta w sklepie, zobaczenie co i jak się ma, a decyzja później :wink: