Laptop do użytku domowego - na co zwrócić uwagę?

Szukam laptopa dla znajomego po 40stce :smiley: generalnie używa go do sprawdzania maila, płacenia rachunków, czasami jakiś dokument w Wordzie napisze, płytę nagra. Tak więc żadnych cudów nie trzeba, budżet jak najniższy - maksymalnie w okolicach 1500zł. Myślę, że zadowoliłby się nawet jakimś Kiano z Biedronki. Jednakże mając do dyspozycji określony budżet chciałbym wykorzystać go optymalnie. Na co najbardziej zwracać uwagę? Dysk SSD, RAM, procesor czy może coś innego? Kwestie wizualne i wygodę użytkowania póki co pomijam.

Szukaj poleasingowych lapów z gwarancją, za taką kasę
wyrwiesz co fajnego, mam kilka osób którym serwisuje, kupuje
sprzęt, większość ma właśnie poleasingowe które im wybrałem
z gwarancją, zazwyczaj 180 dni. Te z biedry za darmo nie chcę :wink:

Myślałem o tym, ale ciężko kogoś przekonać, że nówka ze sklepu niekoniecznie będzie lepsza :smiley: tak więc wybór muszę zawęzić do nowego sprzętu ze sprawdzonego sklepu.

Wiem jak to jest, przychodzą znajomi z pytaniem co kupić,
mam sprawdzonych sprzedawców, daje namiary i co kupić,
za jakiś czas przychodzi taki znajomek i płacze że mu
lapek muli, problemy i co ? patrzę a to jakiś szrot z marketu,
kupił bo mu sprzedawca powiedział że to super sprzęt no i
gwarancja dwa lata, szkoda słów.
Wejdź na allegro, ustaw cenę i zobaczysz jaki sprzęt Ci wyskoczy,
do netu, biurowych cudów nie potrzebuje, z pewnością coś wybierzesz :slight_smile:

Mniej więcej sprawdzałem i znalazłem jakieś tam lapki, ale zastanawiam się co jest w tym przypadku ważniejsze, np. lepszy procek czy dysk SSD?

SSD dodaje skrzydeł, lecz brałbym lepszy procek a SSD można
dokupić i wymienić, ewentualnie wsadzić go w miejsce napędu.

z systemem operacyjnym czy bez ???

Ostatnio tez kupowałem notebooka w podobnym przedziale cenowym, wiec bez fajerwrków ot zeby przejżec net i jakis filmik obejżeć
Wybor padł na lenowo V110 ISK
intel core 3 6610 , 500 GB , 4GB , 15.6 bez systemu za dokładnie 1500 i nieżałuje jak zatakie pieniądze to nawet daje rade

Tak, koniecznie z systemem. W takim razie postawiłbym raczej na dysk niż procek, bo wiem że po zakupie tam nigdy nic nie będzie wymieniane jeśli się nie zepsuje :smiley:

Moim zdaniem bardzo kiepski wybór. Po pierwsze laptop to najniższa półka jeśli chodzi o wykonanie, po drugie nie ma dysku SSD i za mało RAM. Nie napisałeś nic o ekranie, ale wątpię aby było to FullHD. 15,6 cala w laptopie to też tak trochę słabo.

Za podobne pieniądze kupisz używanego Dell Latitude, czy ThinkPada z i5/i7 4 lub 5 generacji, dyskiem SSD i 8GB RAM.

Przykład - http://allegro.pl/dell-latitude-e7440-i5-4300u-8gb-128ssd-fhd-i7065262259.html Seria E7xx to najwyższa półka jeśli chodzi o wykonanie.