Laptop do wszystkiego (także do grania) do 2500zł

Witam, chciałbym zakupić laptopa do wszystkiego, także do pogrania w jakieś gierki, zależy mi na tym aby miał minimum 4 gb ramu choć mile widziana 6 lub nawet 8, procesor minimum i3 lecz i5 wygląda ładniej :P, karta graficzna… jakaś żeby mi uciągnęła te nowości (nie koniecznie na max detalach). Zależy mi po prostu na dobrym sprzęcie na lata, na którym będę mógł czasem pograć w jakąś strzelanę czy Fifę :wink: znalazłem takie coś:

Producent: Acer

Model: AS7750G

Procesor: Intel® Core™ i5-2430M 2,4GHz x 4 / do 4x 3,00GHz

Pamięć RAM: 8192 MB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz, maksymalnie 8 GB)

Dysk twardy: 750GB SATA II

Typ / Rozdzielczość matrycy TFT WXGA LED o rozdzielczości 17,3HD+ ROZDZIELCZOŚĆ 1600x900

(1920x1080 w trybie VIDEO)

Karta graficzna ATI Mobility Radeon™ HD 6850 1024 MB DDR3

w trybie HyperMemory™ do 2303MB obsługa DIRECTX11

obsługa Unified Video Decoder (UVD), technologia OpenEXR High Dynamic-Range (HDR), Shader Model 5.0, Microsoft® DirectX® 11, OpenGL® 3.1, OpenCL™ 1.1

Przekątna matrycy: 17,3" HD+

Pamięć karty graficznej: Pamięć własna: 1024 MB DDR3

Karta dźwiękowa: Zintegrowany kodek dźwiękowy High Definition Audio

Głośniki: Wbudowane głośniki stereofoniczne

Urządzenie wskazujące: Touchpad

Karta sieciowa przewodowa: 10/100 Mbps

Karta sieciowa bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11b/g/n

Bluetooth: Bluetooth™ V2.1+EDR

Kamerka: 1.3 Mpx

Gniazda wejśćia / wyjścia: 1x HDMI z obsługą HDCP

1xUSB 3.0

2x USB 2.0

1x VGA

1x Line in

1x Mikrofon in

1x Line out

1x RJ-11 Modem

1x RJ-45 Ethernet

1x Kensington Lock

System operacyjny: Linux

Akumulator:

Litowo-jonowy 6-komorowy

Wymiary: 27-35 mm 365 mm 362 mm

Waga: 3.20 kg

Wyposażenie Akumulator

Zasilacz

Kod producenta:

LX.RNA0C.007

cena:2 549,00 zł

http://allegro.pl/acer-7750-17-i5-2430m … 61661.html

co o tym sprzęcie sądzicie? Karta jest dość wydajna, procek i5 i 8 gb ramu :wink:

Nie wiem co powiedzą inni, ale złota zasada brzmi: jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego. Szczególnie zabawne oksymorony to “laptop do grania” w połączeniu z “dobry sprzęt na lata”…

Dla mnie ten laptop mija się z celem - matryca jest duża, więc granie w natywnej rozdzielczości w części, jak nie większości, tytułów będzie wymagało albo obniżenia ilości detali, albo rozdzielczości, więc lepiej kupić mniejszy sprzet, do tego “laptop na lata” nie ma sensu, za rok, dwa, nie odpalisz na nim tych tytułów, które wtedy wyjdą, albo w bardzo okrojonych rozdzielczościach i detalach, na których po prostu będzie to brzydkie. Lepiej w takiej kwocie złożyć blaszaka normalnego, będzie to lepsza inwestycja, a w razie czego zawsze można ją rozbudować, co w przypadku laptopa jest praktycznie nierealne (no, poza zmianą kości RAM).

Źle się wyraziłem, chodzi mi o sprzęt, którego nie będę musiał wymieniać za jakieś 2,3 lata bo praca na nim będzie udręką. Zapaleńcem gier nie jestem, lubię czasem pograć w fifę czy jakiegoś starszego CoDa, nie lubię nowych gier i nie planuję grywać w Crisisy czy ine tego typu tytuły. Blaszak odpada ponieważ laptop przyda mi się na studia.

Z 17 calową matrycą ?? Chyba że zamierzasz go traktować jako sprzęt stacjonarny a mobilność jest kwestią przeniesienia laptopa z biurka do szafki nocnej…

Co do okresu “połowicznego rozpadu” - to 2 - 3 lata dla takiego sprzętu to max. czas życia. Chyba poza laptopami biznesowymi, nie robią już dzisiaj notebooków które przetrwałyby 3 lata intensywnego użytkowania.

Reasumując: nie pytaj - tylko kupuj. w podanym zakresie cenowym, nawet nie ma co szukać bo jedyne co się będzie mieniało to etykieta na obudowie (i być może jakieś niewielkie szczegóły we wnętrznościach). I pamiętaj by nie liczyć na jakieś cuda.

Faktycznie, 17 cali to trochę za dużo będzie, znalazłem coś takiego z matrycą 15’’ http://allegro.pl/najtaniej-asus-k53sv- … 14860.html tylko ta grafika…