Laptop do zastosowań biurowych za max 5000 PLN

Witajcie przymierzam się do zakupu laptopa do zastosowań biurowych, ewentualnie filmów, i gier. Dodatkowo chciałbym do tego jakąś drukarkę najlepiej urządzenie wielofunkcyjne z WIFI, budżet to max 5000 PLN co byście polecili? Jako że mam wrażenie że czego teraz nie kupie (firma) to i tak wszystko jest jedną wielką loterią, dla tego nie mam preferencji czy to ma być firma X czy Y. Dobrze by było żeby to było w miarę lekkie bo jestem osobą niepełnosprawną.
Dobrze było by żeby to był sprzęt który ma parametry takie żeby wszystko chodziło płynnie przez dłuższy czas żebym nie musiał wymieniać za rok - dwa bo coś się przycina :slight_smile: Nie będzie to komputer głównie do gier więc najnowsze, najbardziej wymagające gry to nie jest priorytet

Mam takie combo w pracy i nie narzekam :slight_smile:

W tych pieniądzach wziąłbym coś lepszym prockiem raczej, nie wiem jak duży potrzebny dysk.

A co powiecie o ASUS VivoBook K3500PC 15.6" OLED i5-11300H 16GB SSD 512GB GeForce RTX3050 Windows 10 Home albo
ACER Nitro 5 AN515-55 15.6" IPS 144Hz i5-10300H 16GB SSD 512GB GeForce RTX3060 Windows 10 Home

Coś spore parametry jak na sprzęt do biura

Wiem ze spore ale mam do wydania do 5000 na sprzęt komputerowy do domu i muszę je jakoś wydać. Myślę żeby to był sprzęt który posłuży mi trochę nie zestarzeje się szybko.

Do gamingu bym zrozumiał, ale nie pod pracę biurową - będzie ci się mocno grzał. Poza tym do drukarki, dolicz sobie podstawkę, myszkę bezprzewodową, podkładkę, HUB zewnętrzny, ew. słuchawki

Faktycznie może jakieś peryferia wezmę i gorszego laptopa. Hub USB podstawka pod lapka klawiatura co tam jeszcze można?

Powiedz ile cali preferujesz? Z systemem czy bez?

Praktycznie wybór do 4k jest ogromny, dodatkowo 1k zostaje na drukarkę więc już kupisz bardzo przyzwoity sprzęt.

ASUS VivoBook PRO 15 OLED R5-5600H/16GB/512/Win10
Model który podałeś tylko bez zbędnej grafiki dedykowanej, z wydajnym 6 rdzeniowym procesorem i świetną matrycą OLED.

ASUS VivoBook 15 K513EA i5-1135G7/16GB/512/Win11
Tańsza konfiguracja również z OLED.

Dell Vostro 5515 Ryzen 5-5500U/16GB/512/Win10P
Biznesowy model z procesorem 6 rdzeniowym i bardzo dobrą gwarancją Next Business Day 36 miesięcy - w przypadku awarii naprawa w domu.