Laptop/ dysk Hitachi - nie uruchamia się Windows w laptopie, czy to wina dysku

Witam,

Test dysku MHDD i wrzuć tu zdjęcia, ze smart dysku funkcja F8 i scanowania powierzchni dysku funkcja F4.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/

Do sprostowania na laptopie jest Windows 7 Ultimate 32 bit jednak także nie wiem czy teraz może wystąpić problem między Sata mode a IDE mode;]

Trzeba mu zrobić zerowanie w MHDD i się wtedy zobaczy - zerowanie kasuje wszystkie dane na dysku.

 

Po tym zabiegu wklej zdjęcia, ze smart dysku z MHDD funkcja F8 i scanowania F4.

 

Kontroler dysku na czas testu w biosie ustaw na IDE.

 

Trzeba robić zdjęcia i pozycja sprawdzanego dysku w MHDD nie ma znaczenia, wciskasz liczbę, która jest przy sprawdzanym dysku.

 

I jeszcze pozycja C7, coś może być z kontrolerem dysku lub płyty, ma tu być zawsze wartość 90 i się nie zwiększać.

 

C4 i C5 zobaczymy po zerowaniu, może będzie ok, albo pojawi się dodatkowo w 05. Generalnie z dyskiem coś się dzieje, ale godzin pracy to już trochę ma. Czyli trzeba zrobić zerowanie i testy i zobaczymy.

Póki co nie chce zerować dysku w MHDD, bo dysk działa teraz stabilnie, a danych mam dużo i nie chce ich stracić, a nie mam też dysku przenośnego większej pojemności.

Zrobiłem narazie format dysku systemowego i wgrałem z powrotem Windowsa XP Professional.

Działa znacznie szybciej laptop teraz i zawsze w porządku się uruchamia.

Także póki co nic nie zmieniam.

Jak znowu zacznie świrować wtedy będe zerował i najwyżej zobaczymy.

Dzięki za odp :]

Pozdrawiam

Skoro wiesz, że świrował, to dlaczego nie zgrasz danych? NIe chcę ‘wykrakać’, ale możesz stracić je bezpowrotnie jeśli nei zrobisz zaraz kopii zapasowej. Jeśli już bady występują to nie ryzykuj, zeruj dysk