Laptop działa lepiej w grach bez ładowarki niż z podłączoną

Witam. Problem jest taki jak w tytule. Dla przykładu jak gram sobie w lola to czasami jest tak że na ładowarce mam 20 fps a bez niej 100, lecz mimo, że niby jest 100 fps gra nie jest możliwa bo też strasznie laguje, choć mniej niż na ładowarce. Czasami wszystko działa dobrze. Nie wiem co jest grane. Aktualizowałem bios ale nic to nie dało. Padnięty zasilacz? Dostanę gdzieś jakiś inny? Jadę na oryginalnym a problem występuje już od kilku miesięcy ale dopiero dziś doprowadził mnie do szewskiej pasji.

Acer Aspire E 15

Sprawdź jaki masz plan zasilania przy podłączonym kablu. Odpowiednią opcję znajdziesz w panelu sterowania -> zasilanie. Powinieneś mieć ustawiony zrównoważony lub wysoka wydajność. Mozesz również to zmienić klikając ikonę baterii obok zegara.

Hej,

A jakie dokładnie komponenty - CPU, karta graficzna, ilość RAM. E15 występowała w wielu układach konfiguracyjnych.

W jakiej grze jest problem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Schematy zasilania już przerabiałem, wszystko jest tak jak ma być, na pewno.
Lapek to Aspire E 15 a dokładnie E5-576G-58LV czyli i5 7200U 8GB Ram (bo dokładałem) i Geforce MX130 bodajże

sprawdź temperatury :wink: bez i z ładowarką, podczas ładowania…. bardziej się grzeje i niewykluczone, że stąd problem. Tyle teorii, jak amsz dowiemy się :wink:

Spróbuj na początek wyłączyć tryb turbo dla procesora - to pozwoli obniżyć jego temperaturę, jeśli faktycznie się przegrzewa.

Czy na ładowarce, ale bez baterii jest tak samo?

Otóż tak:
-nie próbowałem patrzeć go bez baterii na ładowarce, może dziś będę miał czas to tak zrobię
-przegrzewanie raczej odpada, potrafię go po prostu włączyć, włączyć lola i tak się dzieje od razu, laptop chodzi może wtedy od 5 minut więc raczej nie zdążyłby się przegrzać.
Taka ciekawostka, od tamtego razu na razie jest okej, ale wiem, że pewnie za niedługo znowu się to powtórzy

To błędne przekonanie. Jeśli chłodzenie jest uszkodzone i niesprawne, to procesor może nagrzać się do niebezpiecznej temperatury nawet w minutę. Trzeba koniecznie sprawdzić te temperatury.