Laptop - dziwne zachowania

Witam. Mam bardzo dziwne problemy z laptopem. Mój laptop to MSI GE70.

Ja na Twoim miejscu zainstalowałbym system od nowa, by sprawdzić po instalacji, czy nadal występują problemy z wydajnością i ze znikaniem wolnego miejsca z dysku. - powodów tych objawów może być wiele i na odległość ciężko jest pomóc w takiej kwestii, a można tylko zgadywać i po kolei próbować różnych rzeczy. Oddałbym też laptopa do serwisu w ramach gwarancji.

 

Masz wysokie temperatury, więc tu nie pomoże nic innego, jak skorzystanie z gwarancji. I nie ma co czekać, bo tak wysokie temperatury źle wpływają na podzespoły. Sam nie masz co się bawić, bo możesz coś zepsuć, a otwieranie komputera wiąże się z utratą gwarancji.

 

Ta Twoja ‘list usterek’ to problemy, które wymieniłeś. Twoim zadaniem nie jest wskazywanie przyczyn, od tego jest serwis gwarancyjny. Oddając laptopa do serwisu musisz po prostu powiedzieć osobie przyjmującej na czym polegają Twoje problemy.

Tak na szybko:

  1. Możliwe, ale poczytaj też:  temp, swap, hiberfil

  2. Podaj więcej szczegółów: co ostatnio instalowałeś, jakie sterowniki aktualizowałeś, jakie poprawki wgrałeś w system (zakładając że tak nie było od nowości).

 

Ode mnie: Powstrzymaj się od odwiedzania niezaufanych stron oraz instalowania nowego oprogramowani na jakiś czas i wywal antywirusa (nie dla “zielonych w temacie” - nie każdy potrafi określić czy strona jest ok).

Cały czas instaluje aktualizacje systemu Windows (wszystkie), sterowniki do karty graficznej i sterowniki do myszki (razer synapse). Nic więcej nie instalowałem. Odinstalowałem za to Microsoft Visual Studio 2013. Komputer używam głownie do grania i do oglądania filmów.

Pewnie, że gwarancja będzie bezpłatna. Nie znasz przyczyn problemów, masz jedynie domysły. Nie idziesz oddać komputera do serwisu z prośbą o przeczyszczenie. Oddajesz go opisując swoje problemy, a oni stwierdzają, co jest przyczyną i naprawiają. Może być coś zepsute, np. może być awaria karty graficznej, która grzejąc się powoduje spadki wydajności, co byłoby rozwiązaniem dwóch problemów. Znikające miejsce z dysku może być efektem ubocznym jakichś ustawień systemu lub programów i na chwilę obecną jest to mniejszy problem. Jeśli jednak sam postanowisz zająć się problemem i jeśli nie robiłeś wcześniej nic z laptopami, to możesz coś zepsuć, a oni Ci potem tego nie naprawią, bo powiedzą, że wbrew warunkom gwarancyjnym grzebałeś w laptopie i wina leży po Twojej stronie. Niektóre serwisy nawet nie chcą przyjmować laptopów na gwarancji, jeśli to nie dane serwisy odpowiadają za realizację gwarancji - wiem, bo sam miałem taki przypadek.