Laptop eMachines - BIOS nie odpala

Witam!

Podłącz komputer pod zewnętrzny monitor. Komputer na pewno się nie przegrzał?

 Podłączałem już pod monitor VGA (jedyne wejście wideo w tym netbooku), i nic. Nie wiem, zostawiłem go na troszkę  :frowning:

Czy świecą się diody od klawiszy Num Lock lub Caps Lock? Możliwe, że uszkodzenie płyty głównej, chipsetu lub grafiki. Możesz spróbować wyjąć dysk twardy i uruchomić komputer bez niego. Podobnie z pamięcią RAM i sprawdzić, czy komputer na to zareaguje.

Nie świeci się nic: Num Lock, Caps Lock, HDD, karta sieciowa. Próba uruchomienia bez dysku jak i bez RAMu - nic się nie dzieje. Nawet nie ma PC Beep’a.

Spróbuj jeszcze wyciągnąć akumulator i spróbować włączyć komputer na samym zasilaczu, oraz uruchomić go na samym akumulatorze. Możesz również zresetować BIOS poprzez wyciągnięcie baterii znajdującej się na płycie głównej, ale to raczej nic nie da. Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie jednak uszkodzona jest płyta główna lub jakiś układ znajdujący się na niej.

Bez akumulatora i z już próbowałem. Ile może kosztować naprawa, i czy mogło być to z mojej winy? :stuck_out_tongue:

Jeżeli to padł chipset, to reballing będzie kosztował ok. 200-300 zł. Więcej możesz poczytać w tym temacie. Ewentualnie zobacz po ile chodzą sprawne płyty główne na portalu aukcyjnym. Najprawdopodobniej jednak naprawa nie będzie opłacalna, tym bardziej, że sprzęt nie należy do najlepszych.