Laptop Emachines e525 - audio drivers


(Amsok Coco) #1

Problem wygląda następująco:


(Bowjan) #2

http://drp.su/drivers/notebooks/?v=eMachines&m=eMachines%20E525&id=271&l=en


(system) #3

Pobierz z tej strony: http://www.emachines.pl/ec/pl/PL/content/drivers  wg. danych Twojego lapka i systemu.

Po pobraniu rozpakować achiwum .zip i instalować z ikonki “Setup.exe”


(Amsok Coco) #4

Niestety Poraj, to nic nie dało, niezależnie od zewnętrznego sprzętu dźwięku wciąż nie ma


(system) #5

Sprawdź jeszcze co widać w systemowym Menadżerze Urzadzeń? Czy są tak jakieś pytajniki lub wykrzykniki? Szczególnie w pozycji Kontrolery dźwięku, wideo i gier.


(Amsok Coco) #6

Od tego zaczynałem i żadnych problemów nie ma, sterowniki najaktualniejsze żadnych wykrzykników znaków zapytania etc


(system) #7

Wynika z tego, że uszkodzenie ma charakter sprzętowy. Uszkodzony jest tor wyjściowy audio, jeśli w Menadżerze jest wszystko OK. Mogło np. nastąpić uszkodzenie gniazda mini-dżeka słuchawek (blaszek styków w gnieździe) w taki sposób, że wyłączyło dźwięk głośników. Dobrze byłoby się przekonać też, czy działa mikrofon, np. w Panel sterowania > Dźwięk > Nagrywanie


(Amsok Coco) #8

Nie działa od formatu który miał miejsce wczoraj… wcześniej wszystko było w porządku, jak sprawdzić czy to uszkodzenie ?


(system) #9

Jeżeli nie działa akurat od reinstalacji systemu, to zwykle winne są jednak sterowniki. Może byś po prostu odinstalował wszystko co dotyczy dźwięku w Menadżerze Urządzeń (łącznie z oprogramowaniem) i po restarcie zainstalował ponownie sterowniki ze strony, którą wyżej podałem. Innego pomysłu nie mam.


(Amsok Coco) #10

doszedłem do wniosku że wina lezy po pstornie uszkodzenia. Próbuję zmienić gniazdo mikrofonu na słuchawkowe nie mniej jednak za nic to nie idzie. Menadżer Realtek jest, ale nie mam pojęcia jak to zmienić.


(system) #11

Tak, to bardzo trudna naprawa w warunkach amatorskich. Nie wiem jak zmienić gniazda “softwarowo”, choć podobno jakoś to się robi. Fakt, że pozostaje karta na USB.