Laptop Fujitsu-Siemens Lifebook E8310, a gry

Witam wszystkich,

Jest to moja pierwsza obecność na forum.

Starałem się przeczytać tematy tak aby nie dublować, ale mój problem jest bardzo “konkretny”.

Jak w teamcie - mam nowego Lifebooka

( procesor 2,2 GHz Core DUO, 2 GB RAM, Win Vista Bussines 32 Bit, zintegrowana karta raficzna Mobile Intel® 965 Express Chipset Family).

Udało mi się zainstalować GTR2 i na tej grze wszystko jest OK.

Niestety była to i nadal jest JEDYNA gra jaka działa na tym kompie.

Próbowałem z takimi nowościami jak Army of Exigo, Genesis Rising, Painkiller, Call of Duty 2, Medal of Honor, ale także z takimi antykami jak Manhunt i Tactical OPS.

NIC!

W najlepszym wypadku wyskakuje komunikat "Twoja karta graficzna nie spełnia minimalnych wymagań gry ( co w przypadku Manhunta i Tactical OPS jest bzdurą, gdyż gry te dzialały na laptopie Acer o połowę gorszym, z także zintegrowaną kartą graficzną ).

Ponadto próba zainstalowania sterowników do k.graf ze strony Intela kończy się komunikatem "Oprogramowanie które próbujesz zainstalować NIE jest oryginalne !!

Jeśli ktokolwiek z Was wie cokolwiek na temat wspomnianego problemu proszę o posty.

P.S. Darujcie sobie rady w stylu

“Kup latopa z niezintegrowaną kartą graficzną” itp.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam!

Max

ja to bym raczej napisał

laptop to nie maszyna do gier :stuck_out_tongue:

ale wracając do tematu …

próbowałeś odpalać te gry w trybie zgodności z xp/sp2 ?

a co do driverów które ściągasz ze strony intela …

to brałeś wersję pod vistę ?

Twoja karta nie nadaje się do gier, przynajmniej nie do tych lepszych i nowszych… Kupując laptopa nie zwróciłeś uwagi jaką kartę kupujesz. Niestety procesor i pamięć to nie wszystko.

No cóż… Wszystkorozumiem i wiem, że wybór nie był trafiony ( jeśli chodzi o gry oczywiście ),

natomiast nie jest to tak oczywiste jak piszecie:

  • na laptopie Acer Travel Mate 4062 ( 512 RAM, 1,73 GHz, zinterowana karta graficzna \intel - Manhunt, Tactical OPS, Heroes III, działały!!

Na FS nie! Albo występuje błąd podczas instalacji, albo pojawia się okno jak opisywałem wcześniej.

  • sterowniki oczywiście ściągałem pod Vistę

  • co do uruchamiania w trybie zgodności to działa to tylko jesli grę uda się zainstalować, co wcale nie znaczy, że zacznie ona działać ( przy błędzie instalacji nie ma to wpływu - zawsze wyskoczy błąd ).

bo próbujesz instalować za pomocą “autoruna”

włóż płyte do napędu kliknij ppm na ikonce napędu i kliknij exploruj znajdź setup.exe i ustaw zgodność z xp /sp2 powinno sie udać …

ale jaki na tym lapku był system ?

akurat te gry co podałeś powinny działać :slight_smile:

weź też poprawkę że aero pożera nieco mocy karty graficznej a z tego co wiem aero funkcjonuje nadal podczas grania …

Mam Vistę i mam jej dosyć, ale mam legala i nie wywalę jej na rzecz pirackiego XP… A gry w/w działały na XP-ku, to prawda…

Chyba trzeba zainwestować 300 zł w Win XP :confused:

Zrobiłam jak radziłeś ( kliknij ppm na ikonce napędu i kliknij exploruj znajdź setup.exe i ustaw zgodność z xp /sp2 ).

Podziałało na Heroes III, ale podobnie jak StarCraft gra uruchamia się w malutkim oknie. Mam rozdzielczośc ekranu 1400x1050 i może dlatego. Co zmienić, żeby hulało jak należy na fullscreen-ie?

P.S. Dzięki za pomoc! 10 pkt :slight_smile:

Złączono Posta : 06.08.2007 (Pon) 22:52

Zrobiłem… :-))

Złączono Posta : 06.08.2007 (Pon) 22:59

Jeszcze jedna kwestia: Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze gier, skoro GTR2 ( wymagania ma naprawdę duże ) działa,a inne gry o mniejszych nie :frowning: ?