Laptop Fujitsu Siemens V5535 się nie uruchamia

Witam,

Mam problem z laptopem Fujitsu Siemens V5535. Problem polega na tym że po naciśnięciu przycisku power zapala się zielona dioda oznaczona w instrukcji laptopa jako „Powe indicator” po jakieś sekundzie dioda gaśnie. W tym czasie z laptopem nic się dzieje tzn. nie słychać pracy żadnego z napędów, matryca nic nie wyświetla, nie świecą się żadne inne diody (np. odczytu dysku).

Zasilacz do laptopa jest sprawny (mierzone miernikiem). Po podłączeniu zasilacza zapaliła się lampka ładowania akumulatora która zgasła po jakieś godzinie czasu więc wnioskuję że bateria laptopa się naładowała.

 

Co próbowałem już robić:

 

  1. Wyciągnąłem dysk twardy i podpiąłem pod komputer stacjonarny. Dysk działa normalnie, w HDTUNE nie zaobserwowałem niczego niepokojącego.

  2. W laptopie są dwie kości RAM. Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji z 1 jak i 2 kościami pamięci.

  3. Próbowałem Uruchomić laptopa na różnych źródłach zasilania. Zarówno na samej naładowanej baterii jak i  bez baterii mając podłączony laptop bezpośrednio pod zasilacz.

  4. Wyjąłem baterię CMOS podtrzymującą ustawienia biosu w celu zresetowania jego ustawień.

  5. Odłączyłem wszystko co się dało tj. Napęd DVD, moduł WiFi, klawiatura, głośniki, wentylator, hub USB itp.

  6. W zasadzie to rozebrałem laptopa na części pierwsze i została mi sama płyta główna z procesorem. Pytanie czy mogę jakoś sprawdzić co jest uszkodzone ? Nie wiem czy to wina procesora czy płyty głównej czy może jeszcze czegoś innego co mogłem pominąć.

  7. Dokładnie ogłądałem płytę pod kątem jakiś przepalonych lub uszkodzonych elementów, jednak wszystko wygląda dobrze. Być może to kwestia wymiany jakiegoś bezpiecznika?

 

Pytanie co może być przyczyną takich objawów i jak to sprawdzić? Zamówiłbym płytę główną w celu jej wymiany ale nie mam pewności czy to na pewno to bo równie dobrze może to być procesor lub jeszcze coś innego pytanie tylko co?

 

Jakieś sugestie co wymienić lub czego jeszcze spróbować?

Płyta główna na 99% ale to tylko serwis może potwierdzić ogólnie usługa nawet nieopłacalna. Sama płyta około 150zł na alledrogo może warto kupić sprawny drugi identyczny laptop jak już bardzo chcesz.

 

np.

 

http://allegro.pl/fujitsu-siemens-esprimo-v5535-lad-i4191708924.html

http://allegro.pl/cykniety-fujitsu-siemens-esprimo-v5535-od-loombard-i4205288660.html