Laptop gamingowy HYPERBOOK - czy warto? jak dostępność? opinia o marce + parę pytań

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/

Cześć. Zastanawiam się nad kupieniem laptopa gamingowego. Trafiłem na stronę hyperbooka, wydaje mi się, że mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Jednak mam parę pytań/wątpliwości.

  1. co w ogóle sądzicie o tej firmie? Warto kupować od nich lapki? Po różnych filmikach wydaje się ok pod względem wydajności, ale nie wiem jak ze wsparciem gdyby coś się działo itd

  2. Jak z dostępnością? Wiem, że jest teraz problem na rynku GPU. Na niektórych lapkach jest napisane, że realizacja dopiero po 4.01.21, w niektórych, że tydzien czekania, a w niektórych nic, żadnej informacji, więc pewnie mają na stanie. Jak to wygląda w praktyce? Jest możliwość zamówienia i otrzymania go na drugi, trzeci dzień?

  3. Ceny. Jak sądzicie, warto teraz kupować laptop gamingowy? Wiem, że dla desktopów nie za bardzo, ze względu na wysokie ceny i małą dostępność, ale jak to się ma do cen lapków?

  4. chyba najważniejsze. Chciałbym zakupić albo gtx 1660 Ti 6gb albo rtx 2060 6gb z procesorem i7 10750H, ewentualnie nad amd Ryzen 7 4800H. Ceny od 4700 do 5500. Co sądzicie o tym zestawie?

  5. do wyboru jest na tej stronie dodatkowy

"zaawansowany układ chłodzenia" 

za +199zł, do tego za dopłatą +49zł

"Thermal Grizzly Kryonaut na CPU i GPU - 12,5 W/mK"

lub + 69 zł

" Alphacool Subzero na CPU i GPU - 16 W/mk".
Ponadto odnośnie wi fi, domyślnie jest

" Intel Dual Band AX200 Wi-Fi 6 + Bluetooth M.2"

za dopłatą 99 złmogę mieć

Killer Wireless-AC AX1650 2.4 Gbps + Bluetooth Gaming M.2.

Co o tym myślicie? warto dopłacić za zaawansowany układ chłodzenia i lepszą pastę? Jeśli tak jaką? I jak to sie ma z tym wi fi i bluetooth? Jaka rożnica jak dopłacę te 99zł?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie konkretne odpowiedzi.

Lapek jest zawsze droższy i mniej wydajny od desktopa, nawet z identycznymi podzespołami. :wink:

Jeżeli nie potrzebujesz mobilności, to średnio. Hyperbooki są też chyba droższe od masówek np. msi Leopaerd.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

5500zł, najlepiej 17’ do gier i bez systemu

Czy to koniecznie musi być laptop?

nie, może być piekarnik, koniecznie z funkcją grill…
no tak, o laptopie jest ten post więc chce kupić laptopa…
ale jak musisz koniecznie to wypoć się tutaj jaka to ogromna jest różnica między laptopem a stacjonarnym

1 polubienie

Jest o klasę mniej wydajny, czyli mobilna 2070 bliżej ma do stacjonarnej 2060. Z resztą rzeczy analogicznie, dlatego lapek zawsze da mniejszy fps. Tylko i aż tyle, bo w grach chodzi nie o cenę komputera, ale o jakość oprawy wizualnej, zwykle. :wink:

  1. Swego czasu też zastanawiałem się nad Hyperbookiem - mają w miarę niezłe opinie i wydają się nie gorsze jakościowo niż markowe (nie znam marki, na którą nikt nie narzeka). A znanych producentów (ASUS, Acer, Lenovo, MSI) wykluczasz? Bo w tym budżecie też by się od nich coś sensownego wybrało.
  2. To chyba pytanie do konkretnego sprzedawcy.
  3. Co do cen - tu rządzi kurs głównie USD i EUR (ruletka) oraz tzw. sezon (Xmas is coming). Ryzyko pułapki - “poczekam - stanieje” a w tzw. międzyczasie wchodzi coś nowszego i znowu dylemat co kupić.
  4. Sensowne.
  5. Tzw. lepsze chłodzenie w lapku jest zawsze mile widziane (aczkolwiek 200zł to chyba lekko zawyżona cena - podali coś więcej co to za chłodzenie w ogóle?), ale z pastą i kartą WiFi/BT daj sobie spokój (pastę w wielu modelach możesz wymienić sam bez utraty gwarancji a wiele marek oferuje repasting w ramach gwarancji - tyle, że nie wiesz co ci nałożą).

@ CezarJuliusz

no właśnie powiem ci szczerze, że zastanawiam się nad kupieniem lenovo legiona 5, bo wychodzi jeszcze taniej, niż ten hyperbook a również ma dobre opinie

https://www.delkom.pl/p/66947-laptop-lenovo-legion-5-17imh05h-81y8004hpb-16gb-i7-10750h-173fhd-144hz-16gb-512ssd-gtx1660ti-noos-gratis-podkladka-i-mysz.html

Ponoć te ostatnie Legiony są zdecydowanie lepsze jakościowo od poprzednich serii i zbierają pozytywne opinie. W X-komie trochę taniej bo bez gratisów. btw. Mam tę podkładkę, którą dodają w gratisie - bardzo dobrze wykonana.
Popatrz jeszcze na tego Acera (link do x-kom z lenistwa).

Niektórzy kupują “bo to modne” a potem płacz, że komputer się wyłącza i nowe GTA nie chodzi na full. Uważam, że zawsze warto zapytać - ironiczny ton co najwyżej świadczy o Tobie, mi to tam rybka. Jak dla mnie możesz śmiało kupować piekarnik z grillem :sunglasses: