(Laptop) GeForce Go 7400, złącze DVI - monitor, brak sygnalu


(Saangus) #1

Witam, mam monitor Belinea 1954-S1W oraz kartę NVIDIA GeForce Go 7400. Żeby podłączyć go do laptopa, używałem przejściówki D-SUB na DVI, no i przez dłuższy czas, wszystko było w porządku. Dopiero po czasie wystąpił problem, mianowicie, laptop się włączył, a na monitorze wyszła tylko informacja "brak sygnału", oczywiście laptop go wykrywa, ale nic poza tym. Sprawdziłem kabel, monitor oraz przejściówkę, wszystko działa oraz wymieniałem sterowniki karty, jak i instalowałem do monitora.

Tu pada moje pytanie:

Z czym może być jeszcze problem? Czy to złącze na karcie, czy może coś w systemie?

Pozdrawiam.

EDIT:

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy da się w jakiś sposób przełączyć monitor na tryb pracy: cyfrowy (SOURCE), ale przez system?

Na moim monitorze da się go tylko ustawić przez "MENU", którego i tak nie mogę włączyć (brak sygnału), gdy jest podłączony do laptopa.


#2

Sang , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(X Zdzislawx) #3

Zobacz czy kabel się nie poluzował (również od strony monitora), zdejmij i mocno dociśnij przejściówkę, zobacz czy monitor działa na innym komputerze. Nie przełączaj na tryb cyfrowy ponieważ D-SUB to tryb analogowy! Być może zmieniłeś na cyfrowy i dlatego pojawił się problem!


(Saangus) #4

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety nie pomogło, sprawdziłem kable, nawet wymieniałem. Monitor działa na innym komputerze.

Co do tego trybu, to on właśnie jest ustawiony na analogowy i chciałem sprawdzić, czy na cyfrowym zadziała, niestety nie potrafię go zmienić. Ponieważ podczas podłączenia monitora do laptopa, nie 'łapie' sygnału, jest on wyłączony i wejście w "MENU" monitora jest niemożliwe.


(X Zdzislawx) #5

Wjedź w ustawienia karty graficznej (tam gdzie są opcje nvidi) i poszukaj w jakiejś zakładce opcji wykryj monitory. Może pomoże :slight_smile: