Laptop głośno pracuje-Windows 7

Witam, od kiedy przerzuciłem się na Windows 7 laptop zaczął mi głośno pracować, ni z tego ni zowego nagle głośno zaczyna chodzić wiatrak, ale tak że nie można normalnie na nim pracować.Myślę, że to przez pamięć ram która dochodzi do 700MB a posiadam tylko 1 GB.Zbędne aplikacje wyłączyłem.Laptop nie jest na gwarancji więc serwis odpada.Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu :?:

Pewnie wrócić do XP.Twój laptop być może nie spełnia wymogów 7.Użycie 700 M pamięci jest normalne.Podaj specyfikację z Everesta Ultimate.

Podaj może szczegółowo wszystkie parametry swojego laptopa to wtedy będzie coś więcej wiadomo.

Na pierwszy rzut ok to wygląda mi to na troszkę przymało pamięci RAM, choć 1 GB RAM w zaleceniach minimalnych Microsoftu jest wystarczające ale moim zdaniem tak na sam system wystarczy tylko gdy zaczniesz uruchamiać większą ilość programów, programów bardziej wymagających dużej ilości tej pamięci. Zalecałbym jak masz taką możliwość to dołóż chociaż do tego 1GB albo i 2GB RAM oczywiście zakładam że posiadasz Windows 7 edycja 32 bitowa.

A czy są jakieś inne rozwiązania niż dołączenie pamięci ram :?:

Wyłącz wszystkie zbędne usługi: Klik, dotyczy Visty ale jeżeli chodzi o optymalizację to jest to samo, wyłącz wszystkie fajerwerki wizualne Aero, powinno pomóc.

A jak się ma ilość pamięci do obrotów wiatraka? Podstawowa sprawa to zdemontować wentylator, oczyścić kratkę z kurzu, zobaczyć czy lekko chodzi. Przecież może tak być (i to jest najbardziej prawdopodobna wersja) że akurat teraz wentylator wydaje ostatnie tchnienie.

Trochę jest lepiej wykorzystanie pamięci waha się od 550-600MB, ale nadal wiatrak za głośno chodzi… :?

Głośno chodzi bo:

  • ma nadmierne luzy

  • pracuje na nadmiernie wysokich obrotach gdyż kratka wentylacyjna zatkana jest brudem.

Guzik ma do głośności pracy wentylatora zużycie 100 MB ram więcej czy mniej.

Kratka nie jest zakurzona, ponieważ regularnie ją czyszczę.Co masz na myśli pisząc o nadmiernych luzach :?:

Czy kratka radiatora zatkana jest kurzem dowiesz się, gdy wymontujesz wentylator, to że kratka w obudowie lapka jest odkurzona o niczym jeszcze nie świadczy. Radiator masz na tej fotce

radiator.jpg

Może wentylator ociera o obudowę. Skrzywiła, wyskoczyła, nadtopiła się ośka (lub jeszcze coś innego).

Weź w końcu podejmij męską decyzję, wymontuj co trzeba i wszystko będzie jasne.