Laptop (głównie) do pracy zamiast desktop'a

Czołem!

Zastosowanie:

Cześć,

Przeglądałem jakiś czas temu oferty różnych producentów pod siebie i wpadł mi w oko laptop Lenovo z70-80. To co go wyróżnia wśród innych konkurentów to świetna matryca Full HD w technologii VA-IPS, o głębokiej czerni oraz odznaczająca się w ponad 90% pokryciu przestrzeni barw sRGB. Przejrzałem pod Twoim kątem oferty i najmocniejsza wersja z procesorem intel i7 5500u, dyskiem SSD 240 GB oraz 16 GB RAM kosztuje około 3400 zł. Gdybyś chciał jednak sprzęt z systemem, to trzeba doliczyć około 300 zł. Laptop w dodatku posiada zewnętrzną grafikę nvidia Geforce 840m, która jest tylko  marginalnie słabsza od 940m. Przedstawiona oferta trafia w niższą z przedstawionych przez Ciebie kwot. Wychodzę z założenia, że im taniej tym lepiej. Jednakże laptop nie spełnia kilku Twoich założeń, m.in. posiada wyspową klawiaturę oraz procesor niskonapięciowy. Z własnych doświadczeń wiem, że wirtualne maszyny potrafią mocno dać w kość. Dodatkowo posiada tylko jedno gniazdo USB 3.0. Więcej informacji znajdziesz pod następującym linkiem: Recenzja Lenovo z70-80.

Pozdrawiam

Zobacz ThinkPad L440. Ma Core i7 QuadCore, złącze stacji dokującej, matrycę 14" HD+, złącze M.2 i 3 lata gwarancji w standardzie. Do gier się nie nada, bo można wybrać albo Intel HD4600 albo GeForce GT 720M.

Ten z70-80 nawet nieźle wygląda jeżeli chodzi o bebechy, ale już recenzent narzeka na jakość wykonania. Jedno USB 3.0 to nie problem - potrzebne jest tylko do zewn. dysku. Gdyby miał złącze do docka, to chyba bym się przeprosił z lenovo.

 

L440 z kolei ma cpu czwartej generacji - skoro i tak firma płaci, to wolę coś nowszego.

No i dojechał z70-80 … jedno co od razu podniosło mi ciśnienie, to wypinanie kabla LAN - bałem się że wyrwę razem z portem, bo za nic nie chciał wyjść.

Kolejne zdziwienie - zewn obudowa matrycy strasznie szybko nałapała odcisków palców.

No i muszę chyba dokupić przejściówkę do słuchawek VOIP, bo gniazda mikrofonu nie wykryłem.

Pracuje bardzo fajnie, RAM od razu zamieniłem na 2x8GB.