Laptop -> HDMI -> TV = Problem

Witam. Na wstępie, nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Czas na problem właściwy, po połączeniu laptopa i TV kablem HDMI nic się nie dzieje. Mianowicie ani telewizor nie wykrywa laptopa ani laptop telewizora. Mój laptop to Asus N53 z dwoma kartami graf. Nvidia Geforce 550m i Intel HD Graphics 3000. Kabel którego użyłem do podłączenia jest na co dzień używany w PS3 więc działa w 100%. Telewizor mam marki samsung, nie wiem czy jego model jest istotny, gdyby jednak był to proszę o info, wtedy go podam. Ogólnie gdy podłączam oba urządzenia kablem, w tv po naciśnięciu opcji source(czy input w innych wypadkach) port HDMI jest nieaktywny, przy PS3 nie ma tego problemu. Laptop z kolei nie widzi TV jako dodatkowy ekran i to w obu kartach graficznych. Dodam że Laptopa próbowałem podłączyć pod inny telewizor marki funai i tam również jest ten sam problem. Czy ktoś może mi pomóc? Jeszcze jedno, port HDMI w lapku powinien być sprawny, nigdy wcześniej go nie używałem.

Po podłączeniu wciśnij klawisz Windowsa i P (wybierz tryb).

Próbowałem, nie działa. Nie ma drugiego monitora. Więc te opcje nie działają, i jako projektor również nie mogę połączyć.

a jaki masz system w Asusie jeżeli win 7 to po winnło być ok :roll:

Win 7 x64

kolego, tez mam n53 i kiedyś też maiłem ten sam problem, głowiłem się nad tym niesamowicie, dopiero na jakimś zagranicznym forum znalazłem odpowiedź na to dlaczego hdmi ciężko się łączy z n53. otóż to że w naszym modelu obudowa przy porcie hdmi jest tak skonstruowana że sam port jest ciut za głęboko schowany i kabel nie łączy się z nim. musisz bardzo mocno docisnąć kabel i czasami poruszać aby zaskoczyło i trzymać aby połączenie było aktywne :confused: przetestowałem już dwa kable i to samo, trzeba trzymać. ostatnio na giełdzie tak z głupia franc kupiłem trzeci kabelek, 3m za 3zł :slight_smile: trzymać nie trzeba na nim ale nie przesyła dźwięku i obraz na tym kablu jest słabej jakości. także polecam trzymać :stuck_out_tongue: albo sprawdzać na innych kablach

Też znalazłem podobny post, docisnąłem kabel maksymalnie jak się dało oczywiście z wyczuciem aby nie uszkodzić, ktoś nawet pisał że spiłował trochę plastiku przy wtyczce na kablu. Pytanie czy co na pewno jest to i będzie działać.

Sprawdziłem patent z trzymaniem, nie skutkuje ale faktycznie kabel ma trochę luzu chyba w wejściu.

a spróbuj na innym kablu, może połączy. a jak nie to może akurat masz zepsuty port, jak masz jeszcze gwarancję to serwis i może oni coś poradzą. w każdym bądź razie w n53 jest taki problem z tym hdmi

Na innym kablu spróbuję jutro, dziś nie mam takiej możliwości. Być może to rozwiąże problem. Jeśli jednak ktoś ma jakieś jeszcze pomysły to chętnie wypróbuję.

Dodane 29.03.2013 (Pt) 22:07

Inny kabel od dekodera UPC działa bez problemu, załapał od razu. Nie rozumiem więc czemu kabel na którym codziennie odpalam PS3 nie działa na laptopie.