Laptop -> HDMI -> TV = Problem


(Alanektgk) #1

Witam. Na wstępie, nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Czas na problem właściwy, po połączeniu laptopa i TV kablem HDMI nic się nie dzieje. Mianowicie ani telewizor nie wykrywa laptopa ani laptop telewizora. Mój laptop to Asus N53 z dwoma kartami graf. Nvidia Geforce 550m i Intel HD Graphics 3000. Kabel którego użyłem do podłączenia jest na co dzień używany w PS3 więc działa w 100%. Telewizor mam marki samsung, nie wiem czy jego model jest istotny, gdyby jednak był to proszę o info, wtedy go podam. Ogólnie gdy podłączam oba urządzenia kablem, w tv po naciśnięciu opcji source(czy input w innych wypadkach) port HDMI jest nieaktywny, przy PS3 nie ma tego problemu. Laptop z kolei nie widzi TV jako dodatkowy ekran i to w obu kartach graficznych. Dodam że Laptopa próbowałem podłączyć pod inny telewizor marki funai i tam również jest ten sam problem. Czy ktoś może mi pomóc? Jeszcze jedno, port HDMI w lapku powinien być sprawny, nigdy wcześniej go nie używałem.


(falcon89) #2

Po podłączeniu wciśnij klawisz Windowsa i P (wybierz tryb).


(Alanektgk) #3

Próbowałem, nie działa. Nie ma drugiego monitora. Więc te opcje nie działają, i jako projektor również nie mogę połączyć.


(Leszek2204) #4

a jaki masz system w Asusie jeżeli win 7 to po winnło być ok :roll:


(Alanektgk) #5

Win 7 x64


(janiś) #6

kolego, tez mam n53 i kiedyś też maiłem ten sam problem, głowiłem się nad tym niesamowicie, dopiero na jakimś zagranicznym forum znalazłem odpowiedź na to dlaczego hdmi ciężko się łączy z n53. otóż to że w naszym modelu obudowa przy porcie hdmi jest tak skonstruowana że sam port jest ciut za głęboko schowany i kabel nie łączy się z nim. musisz bardzo mocno docisnąć kabel i czasami poruszać aby zaskoczyło i trzymać aby połączenie było aktywne :confused: przetestowałem już dwa kable i to samo, trzeba trzymać. ostatnio na giełdzie tak z głupia franc kupiłem trzeci kabelek, 3m za 3zł :slight_smile: trzymać nie trzeba na nim ale nie przesyła dźwięku i obraz na tym kablu jest słabej jakości. także polecam trzymać :stuck_out_tongue: albo sprawdzać na innych kablach


(Alanektgk) #7

Też znalazłem podobny post, docisnąłem kabel maksymalnie jak się dało oczywiście z wyczuciem aby nie uszkodzić, ktoś nawet pisał że spiłował trochę plastiku przy wtyczce na kablu. Pytanie czy co na pewno jest to i będzie działać.

Sprawdziłem patent z trzymaniem, nie skutkuje ale faktycznie kabel ma trochę luzu chyba w wejściu.


(janiś) #8

a spróbuj na innym kablu, może połączy. a jak nie to może akurat masz zepsuty port, jak masz jeszcze gwarancję to serwis i może oni coś poradzą. w każdym bądź razie w n53 jest taki problem z tym hdmi


(Alanektgk) #9

Na innym kablu spróbuję jutro, dziś nie mam takiej możliwości. Być może to rozwiąże problem. Jeśli jednak ktoś ma jakieś jeszcze pomysły to chętnie wypróbuję.

-- Dodane 29.03.2013 (Pt) 22:07 --

Inny kabel od dekodera UPC działa bez problemu, załapał od razu. Nie rozumiem więc czemu kabel na którym codziennie odpalam PS3 nie działa na laptopie.