Laptop HP 630 + Win XP

Witam

Kupiłem laptopa HP 630 z systemem linux Suse Enterprise, chciałbym zainstalować Windowsa XP Pro bądź Home. Próbowałem z płytki instalacyjnej którą mam po poprzednim pececie ale wyskoczył błąd (niebieski ekran) że instalator Windows nie rozpoznał dysków itd. Zapoznałem się w internecie że trzeba zintegrować sterowniki SATA, zrobiłem to i nadal nic. Więc pokusiłem się aby ściągnąć z internetu jakąś zmodernizowaną wersję Win XP od razu ze sterownikami SATA i też jest ten sam komunikat o braku dysku. Czy uda się na moim laptopie zainstalować Windowsa XP czy będę musiał kupić W7 ?

O to mój laptop: http://www.alsen.pl/notebooki,k19/lapto … .html#opis

Integrowałeś programem nLite? Jeżeli tak, zintegruj xp iso bulider. Jeżeli to nic nie da, po prostu dajesz nie do tego kontrolera sterownik co potrzeba. Tak swoją drogą ten Windows po starym komputerze jeżeli jest na licencji OEM, to musisz kupić nowego, bo OEM’a nie można przenosić i niestety Microsoft ma taką możliwość sprawdzenia czy jest na tym samym pc zainstalowanym, czy innym i po prostu nie uda Ci się aktywować tego systemu i konsultant zablokuje klucz i nawet na starym nie zainstalujesz tego systemu. Od razu mówię Ci, że przez neta też nie da rady, bo tez są zabezpieczenia, które sprawdzają podzespoły i wystarczy, że jeden nie będzie się zgadzal i aktywacja nie przejdzie…

Tak to wersja OEM. Integrowałem programem nLite. Myślę że złe sterowniki znalazłem i zintegrowałem. Będę próbował na tej wersji którą pobrałem a gdy mi się uda to kupię Win XP. Bo jeśli się nie uda to nie będę wydawał na marne pieniędzy tylko kupie Win 7.

Zrób XP iso bulider’em, bo ja miałem z Lenovo PI2550 taki problem. nLite dało d*py, natomiast wrzuciłem programem xp iso bulider i wgrało się bez problemu. To skoro jest to OEM jak pisałem nawet nie instaluj tego systemu, bo tak jak pisałem klucz będziesz mógł już sobie wyrzucić, bo może trafić na black listę… Jeżeli to jest SP3 możesz wgrać bez klucza i potem poprzez kreator aktywacji wsyawić klucz jak kupisz nowego.

Może miał by ktoś model laptopa takiego jak mój? Bo nie mogę znaleźć tych sterowników. Potrzebuję sterownika do tego chipsetu - Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C03. W internecie znajduję tylko wersje .exe a w nlite trzeba mieć plik .inf .

To nie ma być do chipsetu, tylko kontrolera dysku twardego. Próbuj po kolei z różnymi sterownikami intel matrix storage, skoro mostek masz Intela.

Wielkie dzięki :slight_smile: piszę właśnie z Windowsa XP :slight_smile: udało mi się znaleźć te sterowniki SATA. Ale mam pewną sytuację która mnie zdziwiła, albowiem po zainstalowaniu Windowsa XP zmieniła się kolejność partycji. Są dwie partycje: dysk C i dysk D. Ale system znajduje się na dysku D. Jak to możliwe że zmieniła się kolejność ? Będę musiał się przyzwyczaić :stuck_out_tongue:

Najzwyczajniejszy odapał instalatora. Ja sam tak nawet miawałem, że partycje pod instalatorem były D,E,F oznaczone, a po instalacji z powrotem miałem C,D i E. Tak z ciekawości zapytam, integrowałeś również przez nLite, czy xp iso bulider?

Integrowałem przez xp iso bulider bo gdy zrobiłem przez nlite to płytka instalacyjne była nie botowalna, nie chciała się odpalić. A gdy zrobiłem w xp iso bulider wszystko działa pięknie.

Hmm, ciekawe. Mnie odpaliła, ale nadal nie wykryło dysku pomimo dobrych sterowników…