Laptop HP bez gniazda PCMCIA ;(

Witam!

Mam maly problem, gdyz posiadam laptopa firmy HP a firma w ktorej pracuje daje mi karte z wireless (Orange) zebym mial dostep do internetu, ale wejscie mam inne ;( Laptop ma wbudowany wireless, ale chcialbym skorzystac z tej karty Orange. No ale jest ona prostokatna standardowa, a wejscie w moim laptopie jest na karte z obcietym naroznikiem. I nie pasuje! Wobec tego mam pytanie czy istnieje moze taka “przejsciowka”? Czy moze cos do podlaczenia przez USB? A moze ktos mi cos jeszcze innego poradzi?

Z gory dziekuje

Pozdrawiam :wink:

standardowa prostokątna to karta PCMCIA, większość laptopów jest wyposażona w takie gniazdo. nie widziałem nigdy karty PCMCIA z obciętym narożnikiem? co to masz za gniazdo w tym laptopie?

Witam!

Wyglada ono jak standardowe tylko ze ma prawy naroznik jakby ktos odcial kwadracik (wielkosci znaczka pocztowego). Takie jak w laptopach HP. Taki ksztalt identyczny maja piloty do tych laptopow. Moge poslac fotke jesli mogloby to pomoc rozwiazac moj problem.

pozdrawiam :wink:

widziałem wiele laptopów HP i żaden nie miał nic takiego. jaki masz model tego laptopa HP? poślij zdjęcie.

Model to HP dv6000

i Hp dv2120us

A pozatym to chyba wszystkie tak maja. Bo to jest wejscie uniwersalne a nie standardowe, wiec chyba bez obrazy ale jednak za wiele laptopow nie widziales :wink: Bo z tego co sie domyslam ( a nie jestem fachowiec) to chyba wszystkie Hp “nowe” tak maja ;(

A wyglada ono tak:

________

| __|

|_____|

A standard to :

________

| |

|________|

No i co z tym fantem zrobic???

Pozdrawiam :wink:

Złączono Posta : 15.03.2007 (Czw) 6:09

Cos mi sie zmienily te rysunki po kliknieciu “wyslij”|

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

z tego co widzę w opisie specyfikacji powyższego laptopa, to ten model nie ma w ogóle złącza PCMCIA. pewnie chodzi ci o:

wniosek, nie masz gniazda PCMCIA, nie podłączysz karty Orange.

w laptopach sprzedawanych w Polsce nie spotkałem takiego złącza.