Laptop HP Compaq 6720s - brak pliku NTLDR

Witam!

Mam nie lada problem z laptopem wujka. Otóż ten laptop to HP Compaq 6720s. Na początku był problem, że przy instalacji systemu nie wykrywał dysku twardego (pomógł mi ten topic: http://beyondpc.pl/phpBB3/viewtopic.php … &sk=t&sd=a). Gdy ten problem przeszedłem i sformatowałem dysk oraz zainstalowałem system i już w momencie gdzie sie przechodzi do końcowej fazy instalacji (tam gdzie sie ustawia godzinę i wpisuje serial) pojawia mi sie na czarnym tle komunikat:

Brak pliku NTLDR

Naciśnij jakiś klawisz aby zrestartować

Gdy go naciskam, pojawia się:

Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD

Znów naciskam i pojawia sie komunikat taki jak pierwszy z tym NTLDR.

Co jest grane? Jak to zrobić, żeby w końcu zainstalować ten system (Win XP HE)?

Dodam, że w lapku nie mam wejścia dla dyskietek, więc ta opcja odpada…

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Z góry dzięki

Windows oryginalny czy z neta??

Płytka jest czysta??

Windowsik nowiuteńki, świeżo z kartonu wyjęty i oczywiście oryginalny. I co to ma do rzeczy?

Tak płytka czysta, jakby było inaczej to systemu też by nie zainstalował chyba.

A może to chodzi o USB?? spróbuj:

W BIOSie poszukaj USB mouse support i ustaw na enable. Powinno to być w zakładce Integrated Peripherals.

Co o USB? Jemu jest potrzebny ten plik, a ja nie wiem jak go dograć, bo system nie jest do końca zainstalowany.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

copy X:\i386\ntldr c:\

x-cdrom

Wpisz exit i teraz spróbuj.

cosik_ktosik , zrobiłem tak jak mówisz i tam potem było skopiować (Tak, Nie, Wszystkie) i ja chciałem dać tak ale było miejsce na 1 symbol i dałem “t”… Problem dalej jest :?

A wyświetlił, że skopiowano go?

było coś tam, że skopiowano 1 plik

Czyli plik jest na dysku, a on nadal woła o niego?

Zresztą i tak musisz jakoś dokończyć instalację. Włącz jeszcze raz instalację, ale jak wykryje systemy, wybierz naprawę.

Tak, coś w tym stylu

Możesz jaśniej? Czyli co mam zrobić?

a potem pojawia sie komunikat:

Non-system disk or disk error

replace and strike any key when ready.

Rozpocznij instalację od nowa. Standardowo, przechodzisz pierwsze okna z dodawaniem sterowników, z pytaniem o licencję (F8 zgadzam się), potem instalator powinien rozpocząć wyszukiwanie systemów, powinien coś znaleźć wtedy nie wybieraj instalacji nowego i formatowanie, tylko napraw (na dole ekranu będzie naciśnij R).

Sprawdź może jeszcze najpierw dysk na bad sektory oraz informacje SMART w programie MHDD: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

No to tak robie za każdym razem odkąd mi poradziłes z tym kopiowaniem. Jak już wejde w napraw to co mam zrobić?

Nie, ty wybierasz pierwsze R, czyli konsolę odzyskiwania, ale idź dalej, będzie następne naprawianie (a przynajmniej powinno być przed formatowaniem).

Ten smart to już czarna magia dla mnie, po za tym, nie mam kurde czystej płytki :frowning:

OK, wybiore zaraz to drugie ®

EDIT:

Nie ma drugiego ®

A może być to wina XP-eka? jakbym wsadził na chwile, płyte piracką z XP Pro SP2 i próbował skopiować ten plik? Jak sądzisz?

Powiem tak, wyczyść dobrze legalną płytkę i zainstaluj wszystko od nowa. Jak dla mnie, nie ma innego wyjścia.

Wiesz co? Spróbuje zainstalowac tego pirata i zobaczę czy problem będzie sie pojawiał dalej. Szlag mnie zaraz trafi chyba.

EDIT:

Już chyba wiem, co było grane. Partycje były spitolone.