Laptop hp compaq cq58-300sw

Witam posiadam laptopa hp compaq cq58-300sw i procesor i3 2370m przeszukałem internet i pisze że da się z upgradować ten procesor na minimum i5 2 gen i pytanie czy po prostu sprzedać ten procesor i dokupić tą i5 ? Laptop używany jest głównie do filmów i nie stać nas na wymianę laptopa na nowy :confused:
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :slight_smile:

Laptopy są zrobione tylko do jednej konfiguracji (możesz jedynie zmienić dysk i RAM i też nie zawsze).
Do wymiany procesora będziesz musiał kupić nowy zestaw chłodzenia, prawdopodobnie inną płytę główną.
Bez sensu…
Pozdrawiam

1 polubienie

Procesor nie jest lutowany a chłodzenie jest mosiężne nie sądzę żeby producent dawał kilka chlodzen dla danego modelu a liczmy się z tym że te compaqi były też z AMD i te same chłodzenia miały :slight_smile:

A stać Ciebie na kupno placebo?
Przy obecnym poziomie sprzętu różnica pomiędzy 10 letnią i3 i i5 w laptopie jest widoczna tylko dla cyferkowych fetyszystów, bo nie w wydajności. :wink:

Tak tylko lepsze to jak Celeron :slight_smile: który już niedomaga

I I5 też niedomaga, podobnie jak I7. Wszystkie one z dzisiejszej perspektywy są złomem, a różnica 2-3%… placebo. Opuść i odłóż ten banknocik już na nowy. :wink:

Przeszczep się udał miałem z starego laptopa po prostu i3 i chciałem wymienić z tego Celerona dzięki za odpowiedź myślę że jeszcze trochę będzie działać :slight_smile:

Będzie, dobrze, że wyszło bezkosztowo, bez kupna i7 z zeszłej dekady. :wink: