Laptop hp compaq nc 6120- jak rozjaśnia się ekran lcd?

bardzo proszę o pomoc.

kolego kupił używanego laptopa ale jest jakiś ciemny obraz na monitorze ,

jak to można lub jak się rozjaśnia ekran lcd w laptopie i kontrast itp

A poczytaj instrukcję do lapa,sterownik grafiki,dodatkowe przyciski,klawisze klawiatury.

To proste. Masz na klawiaturce taki znaczek między [FN] miedzy aletem a controlem. Przytrzymując ten przycisk posłuż się F9 lub F10 :slight_smile:

Ja mam podobny problem, ale poprzednie wyjaśnienia nie za bardzo pomogą. W moim przypadku jest to HP Compaq nx8220, a rozjaśniony na maxa jest tak ciemny jak drugi laptop (Acer) przyciemniony do minimum. Próbowałem bawić się w ustawieniach zaawansowanych ekranu, ale kombinowanie z gammą, kontrastem i jaskrawością nie dają odpowiednich rezultatów. Można go rozjaśnić ale kosztem ostrości i pełni barw (jest bardzo blady). Wspomnę, że jest to używany laptop, i nie wiem jak jasny był fabrycznie, ale podejrzewam, że ekran nie był wcale jaśniejszy. Ogólnie wygląda jakby był w jakimś trybie oszczędności energii, ale zazwyczaj objawia się to po prostu minimalnym podświetleniem, a ja mogę jeszcze bardziej go przyciemnić (co więcej nie widziałem ustawień takiego trybu i możliwości go wyłączenia).

Ktoś wie czy da się temu jakoś zaradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.