Laptop HP dv2700 problem z dzwiekiem

Witam po długiej przerwie… Mam problem z laptopem po wgraniu systemu czy to Vista Windows 7 Windows 10 dźwięk działa do pierwszego restartu. Próbowałem już rożnych myków począwszy od zmiany sterowników kończąc na zmianie systemów, za każdym razem to samo. Pozostaje mi tylko zmiana bios , znaleźć go w necie nie jest trudno tylko jak go pobrać. Na stronie HP wpisując nr seryjny czy nr modelu wyskakuje brak takiego urządzenia. Wychodzi na to, że laptop już nie jest wspierany i wycofali go z listy. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać , albo poda mi linka do biosu . Laptop jest na AMD

Skoro działa do pierwszego restartu to znaczy, że jest ogólnie OK dopóki nie pobierze sobie jakiejś aktualizacji sterownika.
Tutaj link do pobierania z hp (na telefonie nie wiem czy hula) :slight_smile:

A co masz po restarcie w menedżerze urządzeń? Dziwne, że na kilku różnych systemach efekt masz taki sam - sugeruje to jakiś błąd sprzętowy.
Na standardowych sterownikach (świeżo po instalacji) też nie ma dźwięku? Pokombinuj z ustawieniami źródeł w mikserze - może tu tkwi problem?
Sprawdź czy czasami nie przełącza się na słuchawki, kiedyś zdarzył mi się laptop z zaciętym (zwartym) gniazdem mini jack i efekt był właśnie taki.