Laptop HP DV5-1160EW - przegrzewanie

Problem występuje od kilku miesięcy. Laptop ten zaczął się nagrzewać do bardzo wysokich temperatur (Core Temp pokazuje od 50 do 90C!), ale najdziwniejsze jest zachowanie wentylatora. Po prostu się wyłącza i włącza co parę sekund, zamiast działać non stop (w BIOS-ie jest ustawione na always on). Niestety serwis odpada (zgubiłem gwarancję…). Laptop mam ponad rok. W tej chwili nie daje się normalnie użytkować, bo dość szybko się wyłacza i nie daje włączyć ponownie przed wystygnięciem. Spróbować wyczyścić na własną rękę czy zakupić podstawkę chłodząca?

Spróbuj wyczyścić. Rozkręć go od spodu, przedmuchaj układ chłodzenia, ewentualnie podziałaj pędzelkiem - powinno to dać efekt. Można się też pokusić o wymianę pasty termoprzewodzącej. Co do podkładek chłodzących to w tej materii doświadczenia nie mam, ale na pewno schłodzi ona trochę notebooka.

http://www.allegro.pl/listing.php/searc … tegory=497

Sam nie używam ale powinno chociaż częściowo pomóc.

Bo słyszałem rozbieżne opinie. Niektórzy twierdzą, że podkładka to dobry pomysł, a inni, że psuje cyrkulację powietrza. Ale myślę że spróbuję samemu coś przeczyścić. Aczkolwiek szczerze wątpię, że coś to zmieni, bo od spodu nie widać przez kratki ani drobinki kurzu.

bardzo dużo daje zmiana pasty termoprzewodzącej, wiem bo sam miałem problem z przegrzewającym się laptopem, po przeczyszczeniu i nałożeniu pasty temperatura spadła o ponad 10stC. Oczywiście pasta nie może być byle jaka(kupowałem najlepszą jaką mieli w sklepie)

A po zdjęciu pokrywy(tam gdzie masz wylot powietrza z radiatora) sprawdź czy nie nagromadził Ci się kurz(taki ‘dywanik’ się robi i zasłania wylot).

Dobra, dziś go rozkręcę wieczorem. A ma ktoś doświadczenie odnośnie tych podkładek chłodzących?

Ja mam podkładkę bo mi się też bardzo grzał ale oddałem go na gwarancję i po wymianie chłodzenia było o niebo lepiej a podkładka została i komp na niej stoi bo się tak przyzwyczaiłem.

A co do twojego problemu to stanowczo zalecam czyszczenie, a jeżeli nie pomoże to zmianę pasty. Bo jeżeli masz tylko zakurzony to podkładka ewentualnie coś mogłaby pomóc ale jeżeli pasta “przestaje działać” to podkładka napewno nic nie da.

A i jeszcze jeżeli bardzo chcesz kupić podkładkę to kup aluminiową, a nigdy nie kupuj plastikowych.

Mam taką http://www.komputronik.pl/index.php/product/50874/Podzespo_y_PC/Ch_odzenie/Zalman_ch_odzenie_do_notebook_w_ZM_NC2000_Black.html jest dobra , solidna .

Ja mam podkładkę i powiem że temperatura spadła o 1stopień ale się do niej przyzwyczaiłem i laptop sobie na niej leży i przynajmniej diody są i sobie świecą.

Wystawili mi kopię rachunku w Komputroniku, więc leci na serwis. BTW: Vobis po raz kolejny mnie rozwalił. Sprzedawca albo wziął mnie za blondynkę, albo sam jest idiotą i pokazał mi jedyną podstawkę jaką mają w ofercie (135 zł drewniane coś) i opowiedział o niej: “ładna, prawda? A do tego ekologiczna!”…

Ja też posiadam dv5 1110ew, też się bardzo mocno nagrzewał po godzinie grania był tak gorący że nie mogłem go dotknąć od spodu bo aż parzył ale kupiłem podstawkę chłodzącą i mam ją cały czas włączoną nie zależnie od tego czy gram czy chodzę po necie a laptop jest cały czas zimny. Kup sobie podstawkę a na pewno nie pożałujesz, jak kupowałem na allegro coś takiego http://www.allegro.pl/item1094281322_laptop_podstawka_chlodzaca_pod_laptopa_podkladka.html

Dodane 02.07.2010 (Pt) 11:19

Poszukaj może innej bo nie wiem jak reszta ale moja miała źle zamontowany wentylator zamiast dmuchać w laptopa to dmuchała w spód ale rozkręciłem ją i odwróciłem wentylator i teraz wszystko jest ok przy zakupie zwróć uwagę na hałas jaki wydaje moja Hałas: 11 - 17 dB, jest regulowana na minimalnych obrotach wydaje hałas 11db a przy maksymalnych17db

Witam, z własnego doświadczenia mogę Ci polecić najtańszą i chyba najlepszą podkładkę jaką udało mi się znaleźć http://www.allegro.pl/item1091632982_aa … _20db.html , cena 9 PLN, podkładka wciąga powietrze z rozgrzanej podstawy laptopa i “wypluwa” na zewnątrz przez swoją tylną krawędź, dzięki temu można ją trzymać na kolanach lub innych niegościnnych środowiskach jak chociażby koc czy poduszka.

Na moim dv2715nr zyskałem ok 15*C mniej w stresie.

Te podstawki są źle zrobione zamiast dmuchać w spód laptopa to one niby wyciągają powietrze a tak naprawdę zamiast chłodzić laptopa chłodzą nam biurko. Moja podstawka widocznie też była tak zrobiona że miała wyciągać powietrze z laptopa i nic nie dawała laptop grzał się tak samo jak bez podstawki dopiero jak odwróciłem wentylator żeby dmuchał w laptopa teraz laptop jest cały czas zimny

Dodane 02.07.2010 (Pt) 17:15

Znalazłem tańszą http://www.allegro.pl/item1096983515_laptop_podstawka_chlodzaca_pod_laptopa_podkladka.html i cichszą bo 20db a tamta 23db ale lepiej dołożyć kilka złotych i kupić coś lepszego, ja na mojej podstawce jak mam ustawione mniejsze obroty czyli 11db hałasu to pracuje naprawdę cicho, ale jak podkręcę na większe obroty i jest 17db to już słychać szum

Problem rozwiązany. Wrócił z serwisu, wymienili cały wiatrak i HDD (twierdzą, że stary się uszkodził od przegrzania). Kupiłem sobie podkładkę za 2 dyszki i mam dobre 30 stopni mniej niż miałem przed wysyłką do serwisu.