Laptop HP Mini, Win 7 - nie działa klawisz "d"

Cześć.

Mam problem ze swoim laptopem - HP Mini, SO Win 7.

Otóż nie działa klawisz “d”. W notatniku czy w programie PassMark KeyboardTest klawisz widnieje jako nie wciskany (mimo oczywistego kilkukrotnego wciśnięcia). Nie byłoby może w tym nic dziwnego (uznałbym to za problem sprzętowy) gdyby nie ekran logowania.

Na ekranie logowania widnieje nazwa użytkownika (jest tylko jeden, nie licząc wbudowanych) oraz białe pole na wpisanie hasła. Gdy komputer uruchamiam (niezależnie od tego czy uruchamiam po raz pierwszy czy używając opcji “uruchom ponownie”) w tym polu wyskakują kolejne “gwiazdki”, tak jakby jakiś klawisz był cały czas wciśnięty. Podobne objawy w notatniku były widoczne wcześniej, “d” powielało się aż do naciśnięcia (czasem kilkukrotnego) klawisza “d”. Dlatego też podejrzewam, że to ten klawisz “wstukuje” się w polu hasła. Należy nacisnąć jakiś klawisz (“d” nie przerywa tego ) i system przestaje wariować. Na szczęście nie mam hasła z literą “d”. Co ciekawe, gdy się wyloguje, na ekranie logowania nie ma już tej anomalii. Gdy po wylogowaniu ponownie uruchomię komputer również niczego takiego nie obserwuję. Dopiero po zalogowaniu się i wyłączeniu lub po ponownym uruchomieniu.

Macie jakieś pomysły lub sugestie?

Dodam, że czyściłem klawiaturę sprężonym powietrzem oraz odinstalowałem ją w systemie (automatycznie dodała się po uruchomieniu).

Dzięki

Jeśli kapnęło ci coś lepkiego pod klawisz (cola, sok, piwo), lub zaklinował się porządnie jakiś okruch, to dmuchanie sprężonym powietrzem nic nie da. Spróbuj rozebrać klawisz i dokładnie oczyścić.

i ogólnie:

http://www.google.pl/search?sclient=psy … m=&gs_upl=

Druga opcja to niekontakt taśma klawiatury-płyta główna. Spróbuj rozmontować panel klawiatury i docisnąć wtyk.

Jeśli to nie pomoże znaczy, że coś uszkodziło płytę główną/kontroler klawiatury. Mikroelektronika- sam nic w tym nie naprawisz.

I jak zawsze, żeby potwierdzić problem sprawdź klawisz pod jakimś linuksem liveCD.

Glorvit , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038