Laptop HP: Nie wyłącza się

Witam,

Czasami choć nie zawsze mam problem taki, iż po zamknięciu systemu Windows 7 laptop nie wyłącza się.

Ekran robi się czarny jakby system wyłączył się prawidłowo, matryca jest wyłączona, ale diody na laptopie świecą i wentylator pracuje.

Jedynym sposobem na jego zamknięcie jest przytrzymanie przycisku Power przez kilka sekund.

Nie przeszkadzałoby mi to, ale gdy muszę go szybko wyłączyć i spakować, okazuje się że grzeje się w torbie i czerpie niepotrzebnie baterie.

Nie wiem czy to wina systemu czy laptopa. System jest na świeżo przeinstalowany (wcześniej objaw był taki sam).

Model notebooka: HP EliteBook 8530p

Pozdr.

Witam

Myślę, ze to kwestia ustawień:

zapewne masz ustawione tak, że po wciśnięciu start - zamknij on się nie zamyka tylko przechodzi w stan uśpienia, hibernacji. Wejdź w ustawienia zasilania i zmień mu sposoó rekcji na wciśnięcie zamknij.

W tej chwili nie mam przed sobą 7 więc cieżko mi dokładnie wskazac ścieżkę ale moze powyższe info Ci pomogło.

Pozdrawiam

Wejdź we właściwości paska zadań, zakładka menu start i zobacz co masz w polu akcja przycisku zasilania. Zmień to na zamknij.

Notebooka wyłączam przez Srart -> Zamknij system, i na pewno system wyłącza się, nie wchodzi w stan hibernacji ani wstrzymania.

Aktualnie jestem w trakcie upgrade BIOSu (niestety wymaga to wyłączenia BitLockera, a trwa to parę godzin), zobaczę efekt i opisze w razie czego.

EDIT:

Śmiało po kilkudniowych testach mogę stwierdzić, że aktualizacja BIOSu pomogła.