Laptop HP Pavilion dv6-2015sw - czarny ekran przy uruchomieniu

Cześć,

2 lata / rok temu lapek rodziców nie działał. W ogóle nie reagował na przycisk Power. Postanowili go więc dać do znajomego informatyka. Dopiero niedawno wrócił on do swoich właścicieli. Ale nie ponoć nie działał, więc sprawą zająłem się ja :wink: I tutaj jest problem. Lapek uruchamia się, ale na ekranie jest…nic. Myśląc, że to problem z matrycą podpiąłem go do mojego monitora (HP L1706) ale monitor wyświetla komunikat “No input signal” czyli chyba grafika. Słyszałem, że te lapki do HP rozbiera się od klawiatury (to znaczy, żeby dostać się do mobo, trzeba przez klawiaturę) Zabrałem się za rozbieranie miejsc na HDD, RAM, WiFi…Otóż zauważyłem na baterii, HDD, kości RAMu i module WiFi naklejkę “Replace with HP Spare”(czy jakoś tak) podejrzewam więc, że był w serwisie HP. Dysk jest wg. CrystalDiskInfo - OK. Zauważyłem również brak bateryjki od BIOSu. Z tego co wiem to poszła mobo. Zwracam się do naszych forumowiczów w celu pomocy w naprawie tego Lapa.

 

Pozdrawiam,

A co z grafiką? To w końcu ona poszła ?

Cześć,

Nie wiem czy to grafika, czy coś innego. Na razie grafika to tylko moje gdybanie :wink: Gdybym wiedział, to jaki sens byłby w zakładaniu tematu na forum?

 

Pozdrawiam,

Polski Derp

Szukaj ewentualnie płyty na Allegro na podmianę, bo to wygląda na uszkodzenie grafiki lub płyty?

 

 

 

 

 

Czyli co, zostało puste gniazdo bez baterii? - jak tak, to na początek ją załóż i sprawdź.

Cześć,

Tak, jest puste gniazdo. Jaka bateria tam wchodzi?

Poszukam mobo, ale najpierw bateria.

Pozdrawiam,

Polski Derp

Może - CR2025 grubość 2.5 mm

 

Edit:

 

Lub standard - CR2032 grubość 3.2 mm

Cześć,

A co to znaczy to “Replace with HP Spare”?

Pozdrawiam,

Polski Derp

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=31610

Cześć,

Właśnie jak wygooglowałem to natrafiłem na ten temat co podałeś. Czyli oznacza to, że część została wymieniona na używaną, wcześniej uszkodzoną?

A jeszcze wracając do płyty - za cho…inkę nie umiem znaleźć sprawnej na allegro jest jedna za 100zł, ale uszkodzona.

 

Pozdrawiam,

Polski Derp

Siemka a sprawdzałeś dławiki i cewki na:
PL7 - 0V gdy na zasilaczu a 11V gdy z baterią
PL13
PL11
PL10
PL9
PL6
PL5
i ta cewka zaraz obok wejścia zasilania na płytę