Laptop hp pavilion dv6700- jak korzystać z zdalnego pilota?

Witam,

Posiadam laptop hp pavilion dv6700 a wraz z nim jest HP Mobile Remote Control Express Card. No i właśnie nie mam zielonego pojecia jak z tego pilocika się korzysta… Trzeba wgrać jakiś soft?? Włączyć ird-e(jesli trzeba włączyć to jak) ?? Oczywiście posiadam wszystkie płyty etc. System operacyjny vista hp 32-bity.

Ps. Licze na pomoc bo sam nie moge nic zdzialac a już 2h nad tym siedze… :frowning: :roll: :? :roll:

Wszystko jest wgrane, wystarczy go tylko używać. IRDA jest włączona domyślnie

:slight_smile: Czyli jest zepsuty :slight_smile: A może ktoś ma jakiś pomysł czemu nie dziala?? :smiley:

Hmm…tak sobie zgaduję. Nacisnąłeś przycisk włącznika na pilocie? :slight_smile:

No prosze Cie… :lol: :smiley: :slight_smile: Od teraz może już serio ?? :roll:

Ależ ja jestem poważny. Czasami człowiek zapomina o drobiazgach. Ty podałeś link do urządzenia kupowanego oddzielnie, ale myślę, że u Ciebie jest to urządzenie dołączone do laptopa fabrycznie, czyli przez producenta? Miałem parę takich Pavillonów w ręku i każdy z nich działał od strzału. Może coś jest namieszane w systemie. Próbowałeś użyć Recovery? Rozumiem, że w menadżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów?

bateryjke też trzeba włożyć :aniol:

Heh :slight_smile: To jeszcze dodam tak na marginesie, że nie jestem totalnym idiotą… :roll: :roll: :wink:

No nie ma co się obrażać. Nie siedzimy obok Ciebie to i nie wiemy do czego jesteś zdolny. Sprawdziłeś to o czym pisałem?

Nie no ja się nie obrażam :slight_smile: Masz racje to jest dołączony pilot dał link żeby było wiadomo jak to wygląda. Korzystałem z recorvera. Nie mam żadnych konfliktów urządzeń. Wszystko zainstalowane z załączonych płyt :slight_smile:

To pozostaje Ci w takim razie uderzyć do najbliższego autoryzowanego serwisu HP. Niech Ci sprawdzą tego pilota

Mam trochę inny problem. Jak wetknąć tego pilota do tego gniazda z lewej strony chyba express card się nazywa. Zaznaczam, że mam inny model lapka (dv5 pavilion 1020ew) ale to chyba to samo.

wejście express card jest zaślepione zaślepka aby ja wyciągnąć należy ja mocno wcisnąć do środka jak usłyszysz taki trzask to puść i zaślepka wysunie się na tyle że będziesz mógł ja chwycić i normalnie wyciągnąć. następnie bierzesz pilota i wkładasz tak samo jak wyciągałeś zaślepkę tzn wkładasz (tylko dobrą stroną) i wciskasz aż usłyszysz trzask i wtedy puszczasz.

Do Angelo_7 ja mam dv5-1150ew i jeśli chce korzystać z pilota to porostu włączam wi-fi i jednocześni uruchamia mi się bluetooth i wtedy pilot działa (wi-fi pewnie potrafisz włączyć więc nie pisze jak się to robi ). tylko pilot nie działa we wszystkich programach (chyba bo ja korzystam z Windows Media Player i QuickPlay i tam działa a jak w pozostałych to nie wiem)