Laptop hp pavilion dv6700- jak korzystać z zdalnego pilota?

(Angelo_7) #1

Witam,

Posiadam laptop hp pavilion dv6700 a wraz z nim jest HP Mobile Remote Control Express Card. No i właśnie nie mam zielonego pojecia jak z tego pilocika się korzysta... Trzeba wgrać jakiś soft?? Włączyć ird-e(jesli trzeba włączyć to jak) ?? Oczywiście posiadam wszystkie płyty etc. System operacyjny vista hp 32-bity.

Ps. Licze na pomoc bo sam nie moge nic zdzialac a już 2h nad tym siedze... :frowning: :roll: :? :roll:

(MarS) #2

Wszystko jest wgrane, wystarczy go tylko używać. IRDA jest włączona domyślnie

(Angelo_7) #3

:slight_smile: Czyli jest zepsuty :slight_smile: A może ktoś ma jakiś pomysł czemu nie dziala?? :smiley:

(MarS) #4

Hmm....tak sobie zgaduję. Nacisnąłeś przycisk włącznika na pilocie? :slight_smile:

(Angelo_7) #5

No prosze Cie... :lol: :smiley: :slight_smile: Od teraz może już serio ?? :roll:

(MarS) #6

Ależ ja jestem poważny. Czasami człowiek zapomina o drobiazgach. Ty podałeś link do urządzenia kupowanego oddzielnie, ale myślę, że u Ciebie jest to urządzenie dołączone do laptopa fabrycznie, czyli przez producenta? Miałem parę takich Pavillonów w ręku i każdy z nich działał od strzału. Może coś jest namieszane w systemie. Próbowałeś użyć Recovery? Rozumiem, że w menadżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów?

(Marcin Kieszek) #7

bateryjke też trzeba włożyć :aniol:

(Angelo_7) #8

Heh :slight_smile: To jeszcze dodam tak na marginesie, że nie jestem totalnym idiotą... :roll: :roll: :wink:

(MarS) #9

No nie ma co się obrażać. Nie siedzimy obok Ciebie to i nie wiemy do czego jesteś zdolny. Sprawdziłeś to o czym pisałem?

(Angelo_7) #10

Nie no ja się nie obrażam :slight_smile: Masz racje to jest dołączony pilot dał link żeby było wiadomo jak to wygląda. Korzystałem z recorvera. Nie mam żadnych konfliktów urządzeń. Wszystko zainstalowane z załączonych płyt :slight_smile:

(MarS) #11

To pozostaje Ci w takim razie uderzyć do najbliższego autoryzowanego serwisu HP. Niech Ci sprawdzą tego pilota

(User60030774) #12

Mam trochę inny problem. Jak wetknąć tego pilota do tego gniazda z lewej strony chyba express card się nazywa. Zaznaczam, że mam inny model lapka (dv5 pavilion 1020ew) ale to chyba to samo.

(system) #13

wejście express card jest zaślepione zaślepka aby ja wyciągnąć należy ja mocno wcisnąć do środka jak usłyszysz taki trzask to puść i zaślepka wysunie się na tyle że będziesz mógł ja chwycić i normalnie wyciągnąć. następnie bierzesz pilota i wkładasz tak samo jak wyciągałeś zaślepkę tzn wkładasz (tylko dobrą stroną) i wciskasz aż usłyszysz trzask i wtedy puszczasz.

Do Angelo_7 ja mam dv5-1150ew i jeśli chce korzystać z pilota to porostu włączam wi-fi i jednocześni uruchamia mi się bluetooth i wtedy pilot działa (wi-fi pewnie potrafisz włączyć więc nie pisze jak się to robi ). tylko pilot nie działa we wszystkich programach (chyba bo ja korzystam z Windows Media Player i QuickPlay i tam działa a jak w pozostałych to nie wiem)