Laptop HP Pavilion spadki FPS

Dzień dobry mam problem z laptopem bardzo duże spadki FPS co 2 minuty .
W każdych grach , nawet w bardzo stary np. NFS MW z 2005r.
Dane laptopa :
System Windows 10 64bit
8Gb ram
Karta graficzna Navidia 940MX
procesor I5 7200u 2.50GHz
Wszystkie sterowniki były aktulizowane osobno. bez żądnego programu tzn Driver Bosster czy inne tego typu programy.

Czego się spodziewałeś po grafice do multimediów?

Wyczyszczony układ chłodzenia, wymieniona pasta i termopady? Jakie temperatury?

Kiedyś kupiłem dwa laptopy dv5 i dv6 chyba.
Powiedziałem później nigdy więcej HP. Teraz firmę HP omijam jak ognia.
Zepsuły się zaraz po gwarancji, jednego nie dało się uratować, a drugi był 5 dni po gwarancji, tak ich tam zjechałem na infolinii, że mi go wzięli na naprawę, ale też, pochodził może z rok i kaput, dałem do jakiegoś magika, wygrzał mi kartę graficzną i chodził, aż dzieci go załatwiły.

Mała ciekawostka odnośnie 940MX. Ta grafika ma zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą na poziomie około 61*C, co jest śmieszną wartością. Dlatego masz spadki FPSów. Nie jesteś pierwszą osobą z tym problemem. W necie, a w szczególności na zagranicznych forach temat był poruszany wielokrotnie. Co zabawne, mój laptop ze słabszą grafiką 920MX nie ma tego problemu. Sprawdź przy okazji w Menadżerze Zadań, na jakiej grafice gra się odpala. Na tak starych grach trzeba wymuszać wybór mocniejszej karty, ewentualnie takie gry mogą chodzić TYLKO na integrze. Już to przerabiałem u siebie.

Seria DV 5/6 i inne jak DV6000 niezależnie czy grafika ATI/AMD to najbardziej awaryjna seria laptopów HP w historii. Wala się tego złomu kilkadziesiąt u mnie w serwisie jak dawcy części mechanicznych. Wyjątkiem był DV6000 z grafiką intel HD ale to biały kruk był :slight_smile:

A jest możliwośc aby ulepszyć tego laptopa , dodać ram czy dysk ssd aby gry lepiej śmigały?

Oczywiście że jest!
Zmienić go na stacjonarkę bo laptop nie nadaje się do grania przez karłowaty układ chłodzenia.