Laptop HP Presario792EW-problem z czytaniem płyt

(Myszor35) #1

Witam.Laptop jak w temacie.Problem polega na tym:wrzucam płytke dvd z wypalonymi instalkami i nie może jej wczytać.plyta dvd tej samej firmy z wypalonymi filmami rusz bez problemu.Płyta CD z wypalonymi instalkami nie startuje a z mp3 startuje.Czasem jest problem z wystarowaniem nowej czystej płyty.W czym jest problem?Jesli uszkodzony byłby laser to nie starowały by plytki z filmami.Doradzi ktos o co tu chodzi?

(Edmunt) #2

Nie mówię, że to zadziała ale zrób tak. Wejdź w menadżer urządzeń i usuń napęd CD/DVD a następnie kliknij na ikonę poszukiwania zmian w komputerze gdy znajdzie od nowa napęd sprawdź czy to cos dało.. typerhappy.gif

(Myszor35) #3

Mogę zaryzykowac.Czyli mam go odinstalowac?Czy wyłaczyć?

(Semtex) #4

Możesz odinstalować, po restarcie system automatycznie zainstaluje napęd. Jeżeli nie pomoże to zapoznaj się z tym tematem, pierwszy podpunkt dotyczący Visty mówiący o edycji rejestru.

(Myszor35) #5

Ok.Narazie dziekuj za pomoc.Biore sie do roboty i pozniej poinformuje o efektach.

-- Dodane 13.12.2009 (N) 13:52 --

Odinstalowanie i zainstalowanie nic nie pomogło.Opis z podenego linku też nic nie dał.P.s.Dlaczego nie dostaje powiadomien o odpowiedziach?

-- Dodane 15.12.2009 (Wt) 10:36 --

Wiatma.Znalazlem to na jednej stroni.HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.Ale nie mam w oglole "uppeFilters"i LowerFilters tez nie mam.Co z tym zrobic?Czy to moze byc problem z moim napędem?